Szoboszlai drámai gólja, óriási botrány Barcelonában, Messi kifütyülése

RB Leipzig - Werder Bremen Sports Bundesliga RBL Goal celebration cheers soccer Horizontal JOY
14 May 2023, Saxony, Leipzig: Soccer: Bundesliga, Matchday 32, RB Leipzig - Werder Bremen at the Red Bull Arena. Leipzig's Mohamed Simakan (l) and Dominik Szoboszlai celebrate after Szoboszlai's goal for 2:1. Photo: Jan Woitas/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Az európai labdarúgó-topligák az utolsó fordulóikhoz érkeztek, így a legutóbbi játéknapokon egyre több helyen vált biztossá kieső, valamint a Napoli után a Barcelona is bebiztosította a bajnoki címét. Angliában a Manchester City óriási lépést tett a bajnoki cím felé, a Bundsligában pedig magyar főszereplői voltak a hétvégének. Lássuk, milyen érdekességeket hoztak a hétvégi fordulók!

Anglia – Megvan az első kieső, eldőlt a bajnoki cím?

A Bajnokok Ligájában elődöntős Manchester City Ilkay Gündogan két góljával és egy Haalandnak adott gólpasszával 3-0-ra nyert az Everton ellen, ezzel újabb lépést tett a bajnoki cím felé, ami duplán igaz, miután az Arsenal újra botlott - hazai pályán kapott ki a Brighton csapatától 3-0-ra. A londoniak már most 25 gólt kaptak hazai pályán, ami rekord, mióta az Emirates-ben focizik a csapat.

Haalandról csak a szokásos statisztikát lehet közölni: 52 gól a szezonban, ebből 36 a bajnokságban.

Óriásit változott a világ pár hét alatt: az Arsenal szurkolói műr meccs közben elindultak haza, miközben a City jövő héten újra bajnok lehet, ha nyer a Chelsea ellen.

A BL-indulásért küzdő csapatok közül a Manchester United kihasználta a harmadik helyezett Newcastle botlását és pontszámban beérte ellenfelét, míg a Tottenham az aston Villa elleni botlásával végleg kiírta magát a dobogóért folytatott harcból. A Liverpool hétfői esetleges sikerével szinte be is biztosíthatja minimum az ötödik helyét.

A Fulhammel szemben hazai pályán elszenvedett vereséggel biztossá vált, hogy a Southampton búcsúzik az angol labdarúgó-élvonaltól, így megvan a bajnokság első kiesője. A Chelsea továbbra is csak szenved, ezúttal hazai pályán nem bírt a Nottingham csapatával. Talán jó hír a londoni drukkereknek, hogy a hírek szerint megvan az egyezség, nyártól Mauricio Pochettino érkezik Lampard helyére a kispadra és elkezdi az építkezést.

Németország – Magyar gólok a Bundesligában

Az RB Leipzig magyar válogatott játékosai, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik góljaival fordított és győzött 2-1-re a Werder Bremen ellen. Orbán "természetesen" fejjel volt eresményes a 87. percben, Szoboszlai pedig a 96. percben állította be a végeredményt. A lipcsei csapatkapitánynak ez volt a negyedik gólja a Bundesliga mostani idényében, Szoboszlai pedig ötödször talált be. A Leipzig ezzel a harmadik helyre lépett fel a tabellán.

Szoboszlai Dominik már öt gólt szerzett a német bajnokságban Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

A magyar gólokat IDE kattintva nézheti meg.

Dárdai Pál csapata, a sereghajtó Hertha BSC 5-2-es vereséget szenvedett a Köln otthonában, így szinte reménytelen helyzetbe került.

"Hogy lehet, hogy ennek a csapatnak nem sikerült kétszer egymás után nyernie az egész szezonban? Óriási mentalitásbeli problémákkal küzdünk. Ezen változtatnunk kell, de nehéz lesz. Nem vagyunk atletikus csapat, ezért csak együtt tudunk védekezni és labdát szerezni. A fiúknak ezt meg kell érteniük. Túlságosan lassúak az ellentámadásaink, és amikor a Köln fokozta a tempót, hatalmas hátrányba kerültünk.

Az én hibám, hogy ezen a héten leginkább a támadásokkal voltunk elfoglalva" - mondta a meccs után Dárdai.

Volt még egy magyaros meccs a német élvonalban, ugyanis a Schäfer Andrással felálló Union Berlin 4-2-re nyert otthon Sallai Roland csapata, a Freiburg ellen. A hazaiaknál a sérüléséből nemrég visszatért Schäfer január óta először volt a kezdőcsapat tagja, a túloldalon Sallai Roland visszakerült a keretbe - az előző fordulóban a Leipzig elleni találkozóról edzői döntés miatt hiányzott - és csereként a 39. percben lépett pályára. Sallai tizenegyest harcolt ki, amellyel a második félidőben 3-2-re felzárkózott, ám a téli átigazolási szezonban a Ferencvárostól szerződtetett Aissa Laidouni pályafutása első Bundesliga-góljával eldöntötte a három pont sorsát.

A címvédő és listavezető Bayern München - amelynek Lőw Zsolt a másodedzője - könnyedén, 6-0-ra intézte el a Schalke 04-et, amely a Bochum sikere miatt visszaesett az osztályozós helyre.

FC Heidenheim 34 10 12 12 50-55 -5 42

Olaszország – Győzelemmel hangolt a BL-elődöntőre az Inter, egyre nagyobb bajban a Milan, Pogba megsérült

Az Internazionale hazai pályán 4-2-re legyőzte a Sassuolót az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában. A milánói kék-feketék ezzel nagy lépést tettek afelé, hogy a következő idényben is a Bajnokok Ligájában szerepeljenek, ráadásul győzelemmel hangoltak a legrangosabb európai kupasorozat elődöntőjének idei visszavágójára. A városi rivális AC Milan elleni, szerdai első meccset 2-0-ra nyerte az Inter, a visszavágót jövő kedden rendezik.

Romelu Lukaku két gólt rúgott Forrás: Anadolu Agency via AFP/2023 Anadolu Agency/Piero Cruciatti

A másik milánói együttes ezzel szemben 2-0-ra kikapott szombaton a Spezia vendégeként, így négy pontra van az utolsó BL-indulást érő helytől. A Juventus 2–0-ra legyőzte a Cremonését, de a világbajnok francia középpályás Paul Pogba az első félidőben megsérült, és le kellett cserélni. A torinói csapat a második helyre lépett előre a tabellán.

Paul Pogba megsérült Forrás: NurPhoto via AFP/Matteo Bottanelli/NurPhoto/Matteo Bottanelli

A Monza 2–0-ra legyőzte a Napolit, míg a Fiorentina ugyanilyen különbséggel nyert az Udinese ellen vasárnap. A Roma csak gól nélküli döntetlent játszott a Bolognával idegenben.

A Roma immár öt meccse nyeretlen a Serie A-ban, s 59 ponttal csak a tabella 6. helyét foglalja el.

I

Spanyolország – Bajnok a Barcelona, a BL-re koncentrálhat a Real Madrid, égett az Atlético

A spanyol bajnokságban a két gigász közül a BL-elősöntős Real Madrid lépett elsőként pályára, és hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Getafét. A címvédő fővárosiak három pontot jelentő találatát Marco Asensio szerezte. A Bajnokok Ligájában is címvédő Real szerdán 1-1-es döntetlenről kezdi a Manchester City elleni BL-elődöntő idegenbeli visszavágóját.

A Barcelona Barcelonában, de nem hazai pályán biztosította be a bajnoki címét. A rivális Espanyol otthonában nyert 4-2-re a Barcelona, amely így 27. bajnoki címét szerezte meg. A Barca gyorsan eldöntötte a három pont sorsát, 20 perc után már 2-0-ra vezetett, majd még a szünet előtt Robert Lewandowski második találatával 3-0-ra alakította az állást. A fordulás után tovább növelte előnyét a csapat, a kieső helyen álló Espanyolnak pedig ezután már csak két szépítő gólra futotta az erejéből.

A játékosok menekültek, miután az Espanyol drukkerei nem bírták elvselni, hogy az ősi rivális náluk ünnepel Forrás: AFP/Josep Lago

A találkozó gálameccset hozott, de a lefújás után elszabadultak az indulatok, a vendégek focistáinak az ötözőbe kellett menekülniük az Espanyol drukkerei elől.

A feldühödött szurkolók elől rendezők és rohamrendőrök állták el az utat, de ez sem volt elég, többen megdobálták a rendőröket és törtek-zúztak a pálya környékén és a lelátón.

A Barcelona 2019 után először lett bajnok, Xavi lső teljes vezetőedzői idényében.

Az Atlético Madrid nagy meglepetésre 1-0-ra kikapott a sereghajtó és már biztos kieső Elchétől. Diego Simeone vezetőedző számáéra azért is volt keserű ez az eredmény, mert együttese a váratlan kudarccal nem tudta visszavenni a második helyet a Real Madridtól.

Franciaország – Visszatért az eltiltot Messi

A francia labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában az éllovas Paris Saint-Germain hazai pályán 5-0-ra nyert az AC Ajaccio ellen. Szórakoztató jelenet vezette fel a mérkőzést, a Parc des Princes Stadion tetejéről egy Pókember-jelmezbe öltözött figura kötélen ereszkedett le és sikeresen landolt.

Az eltiltásából visszatérő Lionel Messi ott volt a kezdőcsapatban, de a szurkolók nem kímélték,
többször is kifütyülték a nyáron vélhetően Szaúd-Arábiába igazoló hétszeres aranylabdást.

PSG fans booing and whistling Lionel Messi.
by u/Sal21G in soccer

A PSG már az első félidőben két góllal vezetett, a 22. percben Fabian Ruiz, bő tíz perccel később pedig Achraf Hakimi talált be. A második játékrész Kylian Mbappé góljával indult, a francia sztárcsatár az 54. percben is beköszönt, méghozzá egy hatalmas bombagóllal.

Mbappét ünneplik a többiek Forrás: Anadolu Agency via AFP/2023 Anadolu Agency/Mustafa Yalcin

A 73. percben Marquinhos egy megpattanó lövéssel növelte az előnyt, majd a hajrában Hakimi verekedett össze ellenfelével, Thomas Manganival, ezért a bíró mindkettejüket kiállította.

A PSG könnyeden nyert 5-0-ra a már biztosan kieső Ajaccio ellen, és nagy lépést tett az újabb bajnoki címe felé, amit már a következő fordulóban bebiztosíthat.