Elképesztő dráma a 95. percben a Puskás Akadémia-Fehérvár meccsen - videó

SPANDLER Csaba; FIOLA Attila
Felcsút, 2022. október 2. A felcsúti Patrizio Stronati (b) és Spandler Csaba (j2), valamint a fehérvári Fiola Attila (b2) és Nikola Serafimov (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulójában játszott Puskás Akadémia FC - MOL Fehérvár FC mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2022. október 2-án. MTI/Vasvári Tamás
A labdarúgó NB I 4. fordulójának nyitómérkőzésén a Puskás Akadémia hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Fehérvár ellen.

A három forduló után éllovas és veretlen Puskás Akadémia a bajnokságot három vereséggel kezdő, a tabella utolsó helyen szerénykedő Fehérvárt fogadta a Pancho Arénában a negyedik forduló nyitómeccsén.

A 11. percben az első helyzetéből meg is szerezte a vezetést Hornyák Zsolt együttese.

Colley a jobb oldalon gyönyörű cselekkel hámozta át magát a védőkön, középre tett labdája eljutott a hosszú oldalon érkező Plsekhez, aki a kapu bal oldalába helyezett.

Pár perccel később ismét Colley alakított ki nagy helyzetet, de a társak ezt kihagyták, így maradt az 1-0.

A 31. percben Kodro villant, a Fehérvár támadójának lövését Markeknek kellett bravúrral védenie, majd nem sokkal később Colley növelhette volna az előnyt, de Tóth Balázs szögletre mentett. A 39. percben Kodro fejelt Kalmár szabadrúgása után kapura, a labda a lécről - a játékvezető és a partjelző szerint - teljes terjedelmével a gólvonal mögé pattant, így kiegyenlített a Fehérvár.

A Fehérvár egyenlítő gólja a linkre kattintva megtekinthető.

A második félidőt is az egész meccsen nagyon veszélyes Colley helyzeteivel kezdte a Puskás, amely több góllal is vezethetett volna. A 75. percben aztán növelte előnyét a hazai együttes, Slagveer középre tett labdáját Plsek azonnal rálőtte, az egyik védőn megpattanó labda pedig becsapta a Fehérvár kapusát.

A 8 perces hosszabbításban aztán jött az újabb fordulat, Katona megpattanó lövésével a 95. percben kiegyenlített a Fehérvár,

a meccs 2-2-es döntetlennel ért véget, így Bartosz Grzelak csapata megszerezte első szezonbeli pontjait, ám továbbra is nehéz helyzetben van.

A Fehérvár 95. percben lőtt egyenlítő gólja a linkre kattintva megtekinthető.