Talmácsi a 10. helyről rajtol

Legjobb magyarként Talmácsi Gábor a 10. helyről indulhat vasárnap a két időmérő edzés alapján a gyorsasági motoros világbajnokság 2. futamán, a welkomi Dél-afrikai Nagydíjon.

A 125 kcm-esek között Apriliával szereplő magyar versenyző a pénteki gyakorláson 1:43.247-tel a 13. volt, a szombati folytatásban több mint egy másodpercet javított. Tóth Imre és Lénárt Péter a mezőny végéről kezdheti a 24 körös száguldást.

A csapattársát, a múlt szombaton elhunyt Kato Dajdzsirót elveszítő Sete Gibernau indulhat az élről a MotoGP futamán, a spanyol klasszis a pénteki gyakorláson 1:33.961 perccel a 3. volt, a szombati folytatásban közel 1 mp-et javított.

A 250 kcm-esek között Randy de Puniet kezdi az élről a vasárnapi futamot, a francia versenyző a pénteki gyakorláson csak 4. volt 1:37.058-cal, szombaton közel 1 mp-cet javított.