Talmácsi a kilencedik Barcelonában

Talmácsi Gábor idei legjobb eredményét elérve a kilencedik helyen végzett a gyorsasági motoros világbajnokság hatodik futamán, a barcelonai Katalán Nagydíjon.

A 125 kcm-es géposztály versenyét a spanyol Daniel Pedrosa nyerte, a második helyen bombameglepetésre a mindössze 16 éves svájci Thomas Luthi végzett. Harmadik a San Marino-i Alex De Angelis lett. A világbajnoki pontversenyben Pedrosa megelőzte az olasz Lucio Cecchinellót, aki műszaki probléma miatt feladta versenyt. Tóth Imre a 20., Lénárt Péter a 26. helyen végzett.

Talmácsinak jól sikerült a rajt, bár a bemelegítés közben beragadt a motor, így csapattársa, Steve Jenkner tartalék motorblokkját kapta meg a versenyre. Az 5-6. körig minden rendben ment, de azután ismét problémák adódtak a motor teljesítményével, így a hosszú egyenesek végén nem tudott eléggé kigyorsítani. Talma elmondta, hogy ennek ellenére elégedett a kilencedik hellyel, és reméli, hogy sikerül a következő versenyen is újabb világbajnoki pontokat szerezni.

A 250 kcm-es géposztályban a francia Randy de Puniet győzött. Az összetettben vezető San Marinó-i Manuel Poggiali műszkai hiba miatt feladta a versenyt. A MotoGP-t az olasz Loris Capirossi nyerte.