Megdobhatja az irodaház-felújítást a növekedési hitelprogram

Vágólapra másolva!
A megújult irodaépületek és városi-logisztikai bázisok kedvezőbb energiafelhasználást, jobb színvonalú munkakörnyezetet biztosítanak, ezért vonzóbbak, értékesebbek a bérlők számára. Megéri tehát a felújítás akkor is, ha jelentős beruházás az ára.
Vágólapra másolva!

A Növekedési Hitelprogram legutóbbi módosítása teret nyit az ilyen típusú beruházások előtt is, elsősorban a jó fekvésű, a vállalkozások által kedvelt területeken fekvő ingatlanok esetén érdemes e forrásra alapozva felújításokba fogniuk az irodaház tulajdonosoknak – áll a BÉT prémium részvénykategóriájában jegyzett ingatlancsoport, az Appeninn Nyrt közleményében.

A rendszerváltás előtt és körül épült irodaházak sorsa előbb-utóbb a lebontás vagy a felújítás lesz. Számos akár A-kategóriás ingatlan problémája, hogy az épület állaga miatt feltöltöttsége folyamatosan csökken, noha elhelyezkedése kifogástalan. „Ugyanakkor a jó elhelyezkedésű csomóponti ingatlanok egy komolyabb ’ráncfelvarrást’ követően eredményesen újra a piacra tehetők és feltölthetők, Budapest egyes részein például túlkereslet is mutatkozik bizonyos méretű irodaterek iránt” – mondta el Székely Gábor vezérigazgató. – „Ezen felújításokhoz nagyon hatékony forrás lehet az NHP, akár építőipari boomot is okozhatna a fellendülés elő-szakaszában, amíg az új beruházások megindulnak.”

Az ingatlanszektor főként abban látta a Növekedési Hitelprogram előnyét, hogy jól áthidalta az átmeneti forráshiányt, ezért megfontolandó lehet a program meghosszabbítása. Székely Gábor szerint a szegmensen belül pedig még további kereslet is mutatkozna e forrás iránt, amennyiben a hitel már megépült ingatlanok megvásárlására is igénybe vehető lenne, vagy a jelenlegi tíz százalékos arányon túl is lehetne hitelkiváltásra fordítani. További lendületet adhat az építőipari szektornak, ha az NHP forrást az energiahatékonyságot növelő uniós forrásból finanszírozott beruházási pályázatokkal is össze lehetne kötni.