Vágólapra másolva!
A Népszava információi szerint az MSZP vezető testületeiben a megyei elnökök színvallására várnak. A párt megyei szervezeteinek vezetői közül ugyanis többen biztosították támogatásukról Németh Miklóst a miniszterelnök-jelölésben, ám a volt kormányfő visszalépése után még nem vált egyértelművé, hogy ez a kör a két versenyben maradt jelölt közül melyik mögé áll.
Vágólapra másolva!

Mint ismeretes, Németh levélben jelezte a szocialisták borsodi elnökének, hogy sem egyéni választókerületében, sem listán nem indul képviselőjelöltként a jövő évi országgyűlési választásokon. Ez az elzárkózás egyben azt is jelzi, hogy az ex-miniszterelnököt támogatók végérvényesen leszámolhatnak azzal az illúzióval, hogy - akár a júniusi pártkongresszus után bármikor - újra helyzetbe hozhatják Némethet.

Pártbeli vélemények szerint tehát a megyei elnököknek óhatatlanul be kell állniuk Kovács László vagy Medgyessy Péter mögé. A lap információi szerint ez adja meg az utolsó lökést a május 21-i elnökségi döntésnek. Akkor határoz az MSZP vezető testülete arról, hogy a kongresszusnak két jelöltöt ajánljon-e, avagy melyiket kettejük közül.

A határozatot befolyásolhatja, mi több, végérvényesen eldöntheti, ha valamelyik jelölt visszalép a másik javára. A lap azonban úgy tudja, hogy ezt sem Kovács, sem Medgyessy nem fontolgatja. Kovács környezetéből hallani ugyan olyan híreket, hogy a pártelnök elkeseredett pillanataiban azt mondja, más tisztséget szívesebben betöltene az MSZP kormányra kerülése esetén, mint a miniszterelnökit, alkatilag ő maga is alkalmasabbnak tartja magát arra, hogy például az ország uniós diplomáciájában vállaljon szerepet. Ám a pártelnöknek ezek a megnyilvánulásai csak pillanatnyinak tűnnek. Úgy tudni például, hogy a legutóbbi elnökségi ülést Kovács meglepő erélyességgel vezényelte le. A lap szerint pedig Medgyessy Péter határozottsága miniszterelnök-jelöltségét illetően töretlen.

Medgyessy Péter 25 évre szóló nemzeti megegyezés kialakítását szorgalmazza, hogy Magyarország jó gazdasági eredményekkel léphessen be az Európai Unióba. A volt pénzügyminiszter szerint jóléti rendszerváltásra, egy olyan gazdaságilag megalapozott társadalmi program végrehajtására van szükség, amely az esélyteremtést a hagyományos szociálpolitikai eszközökkel kombinálja. Az MSZP miniszterelnök-jelöltségről az ellenzéki párt közgazdasági tagozatának budapesti rendezvényén beszélt.

(Népszava)

Ajánló:

Korábban:

(2001. május 9.)