A Fekete Angyal ellen vallott volt kollégája

Vágólapra másolva!
Öt halálesetről állította azt a hétfői tárgyaláson meghallgatott volt segédápoló, hogy Faludi Tímeának köze volt hozzájuk. A tanú a per hétfői tárgyalásán fenntartotta a nyomozás alatt tett vallomását, miszerint látta, vagy tudomása volt róla, hogy különböző gyógyszereket meg nem engedett módon adott be betegeknek a nővér. A tanú szerint arról, hogy ezen gyógyszerek akár halált is okozhatnak, maga Faludi Tímea tájékoztatta őt.
Vágólapra másolva!

Faludi Tímea volt kollégáját hallgatták meg tanúként a Fővárosi Bíróságon, a nyolc beteg megölésével vádolt ápolónő perének hétfői tárgyalásán. Az akkor segédápolóként dolgozó kolléga, aki pár hétig volt éjszakás a Fekete Angyalként elhíresült ápoló mellett, fenntartotta a nyomozás során elmondott tanúvallomását, jóllehet több részletre már nem emlékezett pontosan.

A segédápoló öt halálesettel kapcsolatban vallotta azt, hogy tudott róluk. Mint mondta, néhány alkalommal látta is, ahogy a nővér felszív a fecskendőbe káliumot, illetve hogy vénásan ad be betegeknek olyan szereket (káliumot, seduxent, morfiumot), amelyek így beadva halált is okozhatnak. Erről egyébként tájékoztatta is őt a nővér - mondta a segédápoló.

A tanú azt vallotta, azért nem számolt be korábban feletteseinek az esetekről, mert félt attól, hogy új munkatárs lévén szavainak nem adnak hitelt. Faludi Tímea tevékenységéről csupán közelebbi kollégáinak beszélt. Amikor végül egyikük jelezte a dolgot az osztály vezetésének, akkor a főnővérnek ő is elmondta, mit tapasztalt éjszakánként.

A rendőrség 2001 októberében zárta le a nyomozást a Fekete Angyal ellen. A Nyírő Gyula Kórházban dolgozó ápolónőt február 15-én vette őrizetbe a BRFK, miután az intézmény főigazgatója bejelentést tett a rendőrségen a kórházban tapasztalt gyanús halálesetekről. Az ügy kirobbanásakor szó volt arról is, hogy az ápolónő 30-40 idős, gyógyíthatatlan beteget juttatott a halálba. Faludi Tímea 2001 február 19-e óta előzetes letartóztatásban van. A vádiratban szereplő, több emberen elkövetett emberölésért 10-től 15 évig terjedő, illetve életfogytig tartó szabadságvesztés szabható ki.