Így jutott el a Soros-egyetem magyar alapító dékánja a Facebook cenzúrabizottságába

Sajó András
Budapest, 2006. december 8. Sajó András jogászprofesszor, miután átvette a magyar tudomány kategóriájában meghirdetett Prima Primissima Díjat a Művészetek Palotájában.
Vágólapra másolva!
A Magyar Nemzet cikksorozatának harmadik részében a Facebook cenzúrabizottságának magyar tagjával foglalkozik, aki nem más, mint Sajó András, a Soros-egyetem, vagyis a CEU alapító dékánja. Sajó tökéletesen illeszkedik tizenkilenc társához, akik kivétel nélkül a Soros-hálózat elitcsapatából kerültek ki. A bizottság összetétele egyértelműen azt üzeni, a spekuláns átvette a hatalmat a legnagyobb közösségi oldal tartalomirányítása felett - írja a lap. 
Vágólapra másolva!

Néhány napja derült ki, kik is lesznek azok, akik a tartalmakat felügyelik majd a világ egyik legnagyobb közösségi médiájában, mely persze függetlennek nevezi magát. A független tanács azonban tele van olyan emberekkel, akik közvetlen vagy közvetett módon kapcsolódnak Soros Györgyhöz.

Ahogy azt az Origo megírta, köztük van a Soros-egyetem, a CEU alapító dékánja.

Ki is valójában Sajó András?

A Magyar Nemzet közli Sajó András portréját. Eszerint az 1949-ben született Sajó gyerekkoráról keveset tudni, az biztos, hogy 1957-ben (tehát 8 évesen) Milánóban élt. Az Arcanum adatbázisában legközelebb 1970-ben tűnt fel mint az Eötvös Loránd Tudományegyetem joghallgatója.

Az Egyetemi Lapok című újságban a díjazottak között egy szocialista jogrendről szóló dolgozattal és egy Che Guevara-jeligével látható.

Soros György Forrás: AFP/Olivier Hoslet

Sajó a magyaron kívül saját bevallása szerint hat nyelven beszél. Összehasonlító jogot hallgatott Strasbourgban 1974-ben, majd Coimba városában 1979-ben, de volt ösztöndíjas Milánóban, Oslóban és Saarbrückenben, továbbá a Berkeley-n is a szocializmus évtizedeiben.

Feltételezhetjük, hogy mindehhez az állampárti rendszer nagyfokú bizalmára lehetett szükség

- hívja fel a figyelmet a lap.

A nyolcvanas években rengeteget, egyebek között irodalmi jellegű munkákat is publikált. A Tekintet című lap egy 1989-es számában például ezzel a címmel jelent meg írása:

Ebben Sajó arról értekezik, hogy a cenzúra jót tett a művészeteknek, és bár a hírgyártásban ellenzi (ott pozitív cenzúrát javasol a kisebbségeknek), a művészetek terén pártolna valamiféle központi ellenőrzési rendszert.

Ezekben az írásaiban meglehetősen durva megjegyzéseket tesz Ronald Reagan amerikai elnökre (azt írta a hidegháborúban a Szovjetuniót legyőző és ezzel a kommunizmus bukásában óriási szerepet játszó amerikai elnökről, hogy új korszakot nyitott az emberiség nem-gondolkodásának történetében - a szerk.)

Sajó András Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

Bevándorláspárti törekvések

A rendszerváltástól kezdve Sajó nemzetközi pályája hirtelen felívelt, nem függetlenül Soros Györggyel ápolt kapcsolatától.

Előbb a CEU alapító dékánja és Göncz Árpád államfő tanácsadója (1991-1992) lett,

majd a magyar után részt vett a grúz, a dél-afrikai és az ukrán alkotmányozásban is. Eközben Magyarországon szakmai körökben szintén egy alkotmánytervezete miatt lett ismert. Baloldali műveket publikál, a Világbank többször alkalmazza, de

a Magyar Helsinki Bizottság tanácsadója is volt 1999 és 2006 között.

Ezen kívül tagja volt a Medgyessy-kormány nemzeti jelképekkel foglalkozó kormánybizottságának is (2003).

Elkötelezett bevándorláspárti, ahogy arról a Népszabadság 2002 decemberében beszámolt:

A több mint száz aláíró között pedig Sajó András is feltűnt.

Nem ez volt azonban az egyetlen dolog, ami ellen tiltakozott: alkotmányellenességgel vádolta az egyházak népszámlálás alapján történő egyszázalékos támogatásának rendszerét, és 2002 októberében szorgalmazta, hogy a Medgyessy-kormány szüntesse azt meg.

Bírálat az egyházaknak

2003. február közepén szintén a Népszabadság egy konferenciáról tudósított. A tudósítás szerint azzal kapcsolatban, hogy a Szent Korona az Országházba került a szocialista lap szerint ezt mondta:

Magyarország ellen döntött

Ezt követően került az Emberi Jogok Európai Bíróságára (2008-2017), amelyet a Magyar Nemzet a globalista liberális aktivizmus európai zászlóshajójának nevez.

Nagy port kavart Magyarországon Sajó vörös csillag viselését legalizáló döntése: a bíróság 2008 nyarán a felperes munkáspárti politikusnak, Vajnai Attilának adott igazat Magyarországgal szemben.

Az ítélet szerint a magyar állam megsértette Vajnai szabad véleménynyilvánításhoz való jogát, amikor 2005-ben a Fővárosi Bíróság elmarasztalta a politikust önkényuralmi jelkép használatának vétsége miatt. Megjegyzendő, hogy Sajó András a horogkereszt viselését sem tiltaná.

Sajó 2015-17 között alelnökként is működött Strasbourgban. Ahogy arról 2017-ben a Magyar Idők is beszámolt,

számos más esetben foglalt állást hazánk ellen az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) előtt zajló ügyekben.

Sajó bíróságról való távozása előtt az EJEB két bangladesi migráns javára döntött Magyarországgal szemben, de hasonlóan járt el például a leváltását sérelmező egykori főbíró, Baka András és az új egyházi törvény elfogadása miatt vallási egyesületté váló szervezetek esetében is.

A Soros György által régóta komoly összegekkel támogatott Helsinki Bizottság saját bevallása szerint is úgynevezett „stratégiai pereket" indított a strasbourgi bíróságon, ahol éppen a Helsinki Bizottság tanácsadó testületének egykori tagja, Sajó volt a magyar bíró.

Illusztráció Forrás: Pixabay

Ellentétes magyarázatok

Hasonló modell kialakulása fenyeget most is, azaz a Facebook-bíróság elé „stratégiai jelleggel" vihetnek magyar konzervatív álláspontokat a Soros-szervezetek, hogy Sajó segítségével hallgattassák el azokat a közösségi médiában -

írja a Magyar Nemzet.