Az igazgató elmondta, hogy a nagyszínpadi bemutatók között két élőzenés darab is lesz, Florimond Hervé-Albert Millaud Nebáncsvirág című operettje és Frederick Loewe-Alan Jay Lerner My Fair Lady című musicalje.
Hozzátette: Szomory Dezső Hermelin című színművét, a Holt költők társasága című dráma bemutatóját és William Shakespeare Sok hűhó semmiért című vígjátékát is láthatja majd a közönség.
Oberfrank Pál elmondta azt is, hogy a Latinovits-Bujtor játékszínben látható lesz egy mai szerző, Balázs Attila A voltember című színműve, melynek központi alakja Nikola Tesla, szerb származású feltaláló. A hit és a tudomány közti küzdelemről van szó a műben, melyből a hit kerül ki győztesen - jegyezte meg.
A játékszínben mutatják be Fesztbaum Béla A léggömb elrepül című Kosztolányi-estjét, valamint Szilágyi Tibor Emlékszilánkok című önálló estjét.
Az igazgató arról is beszélt, hogy maga állítja színpadra Ingmar Bergman Az utolsó sikoly című monodrámáját, mely a "parkolópályán lévő" rendezőről, művészekről szól.
A Háború vagy béke Veszprémben? című előadást a veszprémi Sebő József írta, aki elmondta, hogy a mű az első világháborúban játszódik. A szerző úgy fogalmazott, hogy a mű a
görög sorstragédiák mai megjelenési formája",
a "józan ész és a fanatizmus drámája".
Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes elmondta, hogy a színház kínálatában a gyerekek és a fiatalok is találnak kedvükre valót. Bemutatják a Kukac Kata kalandjai című mesemusicalt, a Madarat tolláról című zenés mesejátékot és a Bonbon-matinét. Színpadra állítják Karinthy Frigyes Tanár úr kérem című művét, a Múlnak a gyermekévek című zenés darabot, valamint a Buda halála című előadást is láthatják a nézők, amely Arany János műve nyomán íródott.