botrányokhoz. Véleménye szerint fontos, hogy az ügy végére mihamarabb pont kerüljön, nehogy rossz viszony alakuljon ki Oroszország és Amerika között.
A volt miniszterelnök nagyon fontosnak nevezte, hogy az ügyekre fényt derítsenek, a bűnösöket megbüntessék, a pénzt visszaszolgáltassák, az ismétlődést pedig megakadályozzák. Szorgalmazta, hogy ezek az egyedi ügyek ne mérgezzék meg az amerikai-orosz kapcsolatokat.
Csernomirgyin, aki 1992 végétől 1998 márciusáig állt az orosz kormány élén (míg Borisz Jelcin elnök le nem váltotta őt), és aki jelenleg a Gazprom óriásvállalat elnöke, jelezte: megfontolás tárgyává teszi, hogy induljon-e a december 19-i dumaválasztáson.
A USA Today című lap augusztus 25-i számában arról számolt be, hogy az orosz alvilág legkevesebb tizenötmilliárd dollárt mosott tisztára öt amerikai bankon keresztül, a Borisz Jelcin elnöksége alatt működő kormányok iránymutatásával.
A Corriere della Sera című olasz lap pedig augusztus 26-i számában közölt elsőként leleplező cikket arról, hogy Bahgjet Pacolli, a Kreml felújításával megbízott, koszovói származású svájci építési vállalkozó pénzelte a Jelcin család svájci bankszámláit, és állítólag egymillió dollárt is átutalt az elnök személyes céljára egy budapesti bankba. A Kreml, a Mabetex és Pacolli visszautasított minden vádat.
(MTI)
Korábban:
(1999.09.16.)