Szerdán újabb migrációpárti jogalkotási lépést erőltetett át Brüsszel. Az EU Állandó Képviselők Bizottsága vitatta meg a Migrációs Paktum utolsó elemének végleges szövegét, az úgynevezett krízisrendeletet. A szövegtervet a szavazás előtt 5 perccel osztották ki a résztvevőknek.
A vita mindössze 13 percig tartott egy olyan kérdésről, amely Európa sorsát döntheti el és végképp bevándorlóországgá változtathatja a tagállamokat
- írta Rétvári Bence legújabb Facebook-bejegyzésében.
A rendelettervezetre Magyarország és Lengyelország szavazott „nem"-mel, Szlovákia, Csehország és Ausztria tartózkodott, de a szavazatunk nem számított Brüsszelben, minősített többségi döntéssel viszik tovább ezt a veszélyes rendelettervezetet.
Brüsszel teljhatalmat akar magának, hogy mikor, hová, mennyi migránst telepít be
- tette hozzá.
Ez a javaslat a kötelező migránskvótákon felül is újabb kvóták szerint osztaná szét az illegális bevándorlókat az EU-országok között, ha hirtelen nagy számban jelennének meg egy tagállamban. Brüsszel visszaél hatalmával, amikor az elvileg kötelező konszenzusos döntéshozatalt megkerülve erőszakosan viszi át migrációpárti javaslatait.
A Belügyminisztérium parlamenti államtitkára közölte, Brüsszel 2015-ben hibás migrációs politika mellett döntött, milliószámra és ellenőrizetlenül beengedte a migránsokat és ennek következményeit ma már számos ország érzi. Most ahelyett, hogy változtatna az álláspontján, tovább erőlteti a migránsok kötelező betelepítését - tette hozzá.