Christoph Ploß, a CDU politikusa minderről egy írásbeli kérdést is benyújtott a belügyminisztériumnak, ahol azt a választ kapta, hogy
a szövetségi kormánynak nincs arról információja, hogy a 2015 eleje óta Németországba érkezett menedékkérők közül hányan szereztek német állampolgárságot.
Magyarán, a német baloldali kormány úgy szeretne egy törvényt megreformálni, hogy eddigi hatásait és hatékonyságát nem is ismeri!
A Bild ismerteti, hogy 2015 elejétől 2023 szeptemberéig összesen 2,6 millió ember nyújtott be menedékkérelmet Németországban. A jelenlegi jogi helyzet szerint (nyolc év után kaphat egy menedékkérő német útlevelet) őket 2023-tól van lehetőség honosítani.
Mint a válaszból most kiderül, a szövetségi kormánynak nincs információja arról, hogy a 2015-ös migránsválság óta a migránsok közül hányan kaphattak német útlevelet.
A német nagyvárosokban zajló zsidóellenes tüntetésekre való tekintettel a kormánykoalíciónak azonnal le kell állítania azt a tervét, hogy a migránsok már három év németországi tartózkodás után német útlevelet kaphassanak
- mondta Ploß a BILD-nek.
Az állampolgárság megszerzésének könnyítéséről és a kettős állampolgárság intézményének kiterjesztéséről szóló törvényjavaslatot idén augusztusban döntött a kormány, melyet be is terjesztett a törvényhozás elé, a Bundestag viszont azt még nem hagyta jóvá.
A törvényjavaslat szerint a jövőben a Németországban legálisan élő külföldiek már öt év után (kivételes esetekben már három év után) igényelhetnek német útlevelet. Eddig a határidő általában nyolc év volt.