A címvédő és bajnoki éllovas Telekom Veszprém, valamint a Bajnokok Ligája-rájátszásbeli ellenfele, az OTP Bank-Pick Szeged is a legjobb négy közé jutott a férfi kézilabda Magyar Kupában.

Veszprémi továbbjutás ferencvárosi vezéráldozattal

Az elmúlt három kiírást zsinórban megnyerő veszprémiek hazai pályán 37-29-re győzték le a Ferencvárost, úgy, hogy az 53. perc elején még 31-29 volt az állás. Az Európa-kupa-negyeddöntős fővárosiaknál tíz perc elteltével ijesztő sérülést szenvedett Prainer Viktor, akinek a kitámasztásnál aláfordult a bokája. Azt egyelőre nem tudni, mennyire súlyos a 197 centis balátlövő sérülése, de végül hordágyon vitték le a pályáról. Prainer sérülése itt tekinthető meg.

Telekom Veszprém
A Veszprém legyőzte a Ferencvárost és elődöntőbe jutott a férfi kézilabda Magyar Kupában
Fotó: Telekom Veszprém

A Szegedre a PLER-Budapest várt a nyolc között, és a 11 gólt szerző Sebastian Frimmel vezérletével 38-31-ra nyertek a vendégek.

A négyes döntő sorsolására hétfőn kerül sor, a mérkőzéseket pedig május 18-19-én rendezik Tatabányán, ahol a magyar férfi kézilabda-válogatott a napokban kiharcolta az olimpiai szereplést.