1.: A dél-koreai Puszanban elkészítették a május 31-én kezdődő labdarúgó-világbajnokság csoportbeosztását.

2.: A francia férfitenisz-válogatott (Escudé, Grosjean, Santoro, Pioline) 3-2-re nyert az ausztrál csapat ellen a Davis-kupa melbourne-i döntőjében.

9.: A 130 kg-os Deák Bárdos Mihály 2-0-ra kikapott a döntőben az olimpiai bajnok amerikai Rulon Gardnertől a patraszi kötöttfogású vb-n.

Elhunyt Mirza Delibasic, a kosárlabdasport legendás egyénisége. A bosnyák sportember 47 éves volt.

15.: A veszprémi férfikézilabda-csapat csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe a Bajnokok Ligájában.

16.: A nőikézilabda-világbajnokság helyosztóin:
az 5. helyért: Franciaország - Magyarország 31-30
a döntőben: Oroszország - Norvégia 30-25.

17.: A France Football című magazin szavazásán az angol Michael Owen (Liverpool) kapta az Aranylabdát. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetségnél (FIFA) a portugál Luis Figo lett az év játékosa.

19.: A Budapest Kongresszusi Központban került sor az év sportolói díjátadásra. A férfiaknál az öttusázó Balogh Gábor, a nők között a súlyemelő Likerecz Gyöngyi érdemelte ki a kitüntető címet, csapatban a Pető Tibor, Haller Ákos evezős duó végzett az élen. A szövetségi kapitányok "versenyét" Angyal Zoltán, az edzőkét Fábiánné Rozsnyói Katalin nyerte.