Máris visszavette azt a győzelmet a Minnesota Timberwolves kosárlabdacsapata, amelyet hazai környezetben elveszítette a bajnok Lakers ellen. A Kevin Garnett vezette együttes ugyanis a Los Angeles-i, harmadik összecsapáson hosszabbításban győzött 114-110-re, s ezzel vezet az összesítésben. A nap másik két mérkőzésén a Boston otthon, a New Jersey idegenben diadalmaskodott.

Mivel az NBA alapszakaszában a Minnesota a Lakers előtt végzett, a playoff első két mérkőzésére Minneapolisban került sor. Abban a városban, ahol a Los Angeles azonnal megnyerte az egyik összecsapást, s lélektani előnnyel várta a számára első, hazai összecsapást. A harmadik meccs azonban nem úgy alakult, ahogy azt a bajnok szerette volna.

A Timberwolves ugyanis nemcsak a hosszabbítást harcolta ki, de még azt is el tudta viselni, hogy Kevin Garnett kipontozódása miatt legjobbját nélkülözte az utolsó percekben. A rendes játékidő 101-101-gyel ért véget, de a ráadás elején egy vitatott faulttal Garnett kiesett a játékból, s nem jöhetett már vissza a pályára. A csapat azonban szenzációs hajrába kezdett, s az utolsó 24,3 másodpercben hét büntetőt értékesítve végül 114-110-re győzött.

"Rettenetes érzés volt, hogy tudtam, nem mehetek már vissza, s nem segíthetek a csapaton. Így kívülről hajtottam őket" - nyilatkozta Garnett, aki összességében 33 pontot dobott és leszedett 14 lepattanót. A Lakerst Kobe Bryant 30, Shaquille O'Neal 28 ponttal próbálta segíteni, de a "kétszemélyes csapat" ezúttal kevésnek bizonyult.

A Minnesota még sohasem nyert playoff-párharcot, az elmúlt hat esztendőben mindig az első fordulóban kiesett. Most az igazi nagy lehetőség adott, az újabb lépést vasárnap, ugyancsak a Staples Centerben teheti meg.

Eredmények, Keleti főcsoport, negyeddöntők:
Boston Celtics - Indiana Pacers 101-83 (31-15, 17-29, 27-14, 26-25)
Ld.:
P. Pierce 21 (12 lep.), A. Walker 17, T. Delk 14, W. McCarthy 14, illetve J. O’Neal 21 (16 lep.), R. Artest 20, R. Mercer 12
az állás: 2-1 a Celtics javára

Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 101-103 (20-30, 19-24, 32-25, 30-24)
Ld.:
S. Cassell 24, T. Thomas 21 (11 lep.), G. Payton 21, illetve J. Kidd 26, K. Martin 23, R. Rogers 18
az állás: 2-1 a Nets javára

Nyugati főcsoport, negyeddöntő:
Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 110-114 (24-29, 22-23, 25-28, 30-21, 9-13) - hosszabbítás után