Dirk Nowitzki és Predrag "Peja" Stojakovic az NBA európai légiójának két kiemelkedő figurája. Párharcuk mindig csemege. Idén másodszor csapott össze a Dallas Mavericks és a Sacramento Kings, előbb Texasban a Királyok győztek, most a dallasiak a sacramentói Arco Arenában törlesztettek - hosszabbításban, emberfeletti izgalmak után. A két szupersztár pedig ámulatba ejtette a közönséget.

Fotó: Reuters
Steve Nash, a kanadai irányító remek játékkal vezette győzelemre a Dallast

"Csak a labdát érintettem, semmi mást, szó sem lehetett személyi hibáról. Igazságtalanság lett volna, ha ezzel kapunk ki. Tudtam, hogy Peját is csak anya szülte, ő is hibázhat" - mondta Nowitzki, bár tény, hogy a jugoszláv bedobó közel 90 százalékkal értékesíti a büntetőket.

A hosszabbításban Nowitzki már dominált, 15-9-re nyerte a ráadást a Dallas. Nowitzki 32 pontja mellett 17 lepattanót szedett, 4 asszisztja és 3 blokkja is volt. Steve Nash, a kanadai irányító szezoncsúcsot érő 31 pontot szerzett, Michael Finley 19-et, Hidayet "Hedo" Türkoglu, a remek török pedig 18-at, 9 lepattanóval megfejelve. Ebben a bajnokságban először tudott győzni vendégcsapat az Arco Arenában.

A hazaiaknál Stojakovic 31 pontot, 8 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett, Vlade Divac 25 ponttal, 17 lepattanóval és 4 assziszttal jeleskedett. Don Nelsont, a Mavericks szangvinikus edzőjét a második negyedben két gyors technikaival az öltözőbe küldték, amikor túl vehemensen tiltakozott Dee Kantner bírónőnél (!) egy Nowitzkivel szemben meg nem adott faultért. Érdekes, hogy miután a mestert az öltözőbe parancsolták, és fia, Donn Nelson ült a kispadra, nagyszünetig 24-10-es szakaszt produkált a csapat.

Az Air Canada Centre-ben az a csoda esett meg, hogy két nagyágyúja, Antoine Walker és Paul Pierce betlije ellenére nyert a Boston, méghozzá fölényesen. A pontlistát vezető Pierce - aki előző este 48 pontot dobott - most 9-ig jutott, Walker pedig 17-et izzadt ki magából. Ám a Raptorsnak sikerült alulmúlnia ellenfelét: míg a Celtics 39,7 százalékkal dobott mezőnyből, addig a Raptors csak 31,8-cal. A negyedik negyedben összeszenvedett 9 pont minimumrekord a klub történetében. A Boston ezzel szériában negyedik meccsét nyerte, és idegenbeli túráját 4-1-es mérleggel zárta!

A szezont nyolc szériavereséggel kezdő Memphis Grizzlies utolsó nyolc meccsén 4-4-re áll, vasárnap a First Union Centerben verte 93-87-re a bajnoki döntős Philadelphia 76erst! Pau Gasol, a spanyol fenomén az utolsó percben négy büntetőt értékesített, ezzel bebiztosítva a meglepő vendéggyőzelmet. A 20 éves, 213 centis barcelonai center-bedobó 20 pontot, 10 lepattanót és 3 blokkot szerzett. Allen Iverson ugyan 30 pontig, 10 gólpasszig és 3 labdalopásig jutott, de gyenge volt a mezőnymutatója, s utolsó 15 dobásából 12-t elrontott. Dikembe Mutombo ismét szenzációs volt, 14 pont, 14 lepattanó és 9 blokk - egy hiányzott az újabb tripla-duplához!

A Clippers centere, Michael Olowokandi idei első dupla-dupláját szerezte, nem sokkal azután, hogy hajnali háromkor különböző vádakkal - közte személyes szabadság korlátozása és erőszak - manhattan beach-i otthonában letartóztatta a rendőrség, majd 50 000 dollár óvadék ellenében szabadlábra helyezte.

A 9-1-gyel rajtolt Milwaukee sorrendben negyedik vereségét szenvedte el, már csak 9-5-tel áll. Glenn Robinson sérülés miatt nem játszhatott.

Eredmények:
Sacramento Kings - Dallas Mavericks 114-120 (hosszabbítás után)
Legjobb dobók:
Stojakovic 31, Divac 25, Türkoglu 18, B. Jackson 16, illetve Nowitzki 32, Nash 31, Finley 19

Toronto Raptors - Boston Celtics 69-85
Ld.:
Carter 17, A. Williams 13, ill. Walker 17, K. Anderson 14

Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 87-93
Ld.:
Iverson 30, Coleman 16, Mutombo 14 (14 lepattanó, 9 blokk), ill. Gasol 20, B. Knight 13

Los Angeles Clippers - Indiana Pacers 103-79
Ld.:
Q. Richardson 21, McInnis 17, Miles 14, Maggette 13, Olowokandi 12 (11 lepattanó, 5 blokk), Brand 12, ill. R. Miller és Croshere 12-12

Seattle SuperSonics - Milwaukee Bucks 97-83