Jól kezdte a Világkupát a magyar nőikézilabda-válogatott, amely az aarhusi nyolccsapatos torna nyitányán 22-19-re győzött Németország ellen. Szerda este a házigazda Dánia következik.

Eredmény, Világkupa, A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Németország 22-19 (10-10)
Dánia, Aarhus, 100 néző
v.: Gjeding, Hansen (dán)
gól: Görbicz 8/4, Szamoránsky 3, Tomori 3, Vérten 2, Bulath 2, Tóth T. 2, Kovacsicz 1, Mehlmann 1, illetve Jurack 5/2, Althaus 5, Mietzner 4/1, Wörz 2, Härdter 1, Neukamp 1, S. Müller 1
hetes: 6/4, illetve 7/3
kiállítás: 6, illetve 12 perc

Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt, 2009. szeptember 22-én találkozott legutóbb a magyar és a német válogatott a tavalyi Világkupa nyitónapján, akkor Mátéfi Eszter kapitánysága első nemzetközi versenyén rögtön vereséggel kezdett a válogatott, a németek négy góllal, 30-26-ra győztek.

Jól kezdett a magyar válogatott, amely két Szamoránsky-gól után Görbicz hetesével 3-2-nél vette át a vezetést, Pálinger hetest fogott, ám a félidő felénél következett egy megtorpanás, s 5-2-es előnyről 7-6-os hátrányt hozott össze az együttes, köszönhetően a németeknél remeklő Mietznernek és Wörznek.

"Ha elfáradsz, lejössz, mindenki vegye fel a mérkőzés ritmusát" - mondta Mátéfi Eszter, aki a 20. percben történő időkérésnél felhívta a figyelmet arra, hogy labdavesztésnél azonnal zárjon vissza az együttes.

Ennek ellenére Althaus beállós posztról növelte az előnyt, Tomori, majd Szamoránsky azonban egyenlíteni tudott (8-8). Időt kért a német kapitány, Rainer Osmann is, miközben Mátéfi azt kérte játékosaitól, kicsit éljenek tovább a játékkal.

A hajrát Mietzner és Tomori góljai vezették be (9-9), Pálinger és Schülke bravúrokat mutattak be, ziccereket védtek. A félidőt 10-9-es eredményét Althaus állította be úgy, hogy Szucsánszki hetesét, majd a kipattanót követő ziccerét is kivédte a németek kapusa.

A második félidőben két és fél percet kellett várni az első gólra, Vérten gyors indulása ellen nem volt megoldás, majd megvillant Bulath, Tóth Tímea és Görbicz jobbkeze is (15-12). Vértent képtelenek voltak tartani a németek, s bár se a gyors lerohanások, se az átlövések nem voltak mindig pontosak, a jól záró védelem mellett lövőhelyzetbe se nagyon került az ellenfél, ha mégis, mint Mietzner hetesénél, akkor pedig Pálinger védett bravúrral.

Görbicz két újabb gólja után a 44. percben Susann Müller tört meg a német gólcsendet, a német játékos valóban hazai pályán talált a hálóba, hiszen az SK Aarhusban kézilabdázik (17-13).

19-13 után az utolsó tíz percet a szülés után visszatérő Jurack gólja vezette be (a német kézilabdasport állócsillaga kisbabájával érkezett Aarhusba, a gyerekre a nagymama vigyáz a torna alatt), de hiába kért már időt Osmann, a hátralévő idő kevésnek bizonyult.

Jurach hetesből kétszer, Althaus akcióból talált be, így 20-18-nál Bulath kiállítása miatt felsejlett a német bravúr lehetősége, ám Mehlmann megpattanó lövése emberhátrányban is utat talált a német kapuba (21-18).

A végén Jurack hetest rontott, de átlövésből eredményes volt (21-19), szerencsére Lörper buta módon lerántotta Görbiczet, az emberelőnyt a sértett szép góllal ki is használta, eldőlt a mérkőzés.

A magyar válogatott végül 22-19-re megnyerte a találkozót, szerdán nehezebb ellenféllel, a házigazda dánokkal kell majd megküzdenie.