15-10-re nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Olaszországban egy négyes torna nyitányán az Egyesült Államok ellen. A magyar csapat a budapesti Európa-bajnokságra készül, amely az olimpiai kvalifikációs sorozat fontos állomása lesz.

Varga Dénes és Manhercz Krisztián 4-4 gólt lőtt az amerikai válogatott ellen, az USA csapata a meccs elején 3-1-re is vezetett, de ezzel el is lőtte minden puskaporát az ellenfél. Figyelemreméltó, hogy a második és a negyedik negyedet is 5-1-re nyerte meg a magyar csapat, míg az első, illetve a harmadik játékrészt az amerikai együttes hozta 3-1-re, illetve 5-4-re.

Ezen a négyes tornán a magyar és az amerikai válogatott mellett a világbajnok olaszok és a görögök is szerepelnek.

nyilatkozta a mérkőzést követően Märcz Tamás szövetségi kapitány.

Eredmény: Magyarország-Egyesült Államok 15-10 (1-3, 5-1, 4-5, 5-1)
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé., Manhercz 4-4, Zalánki 3, Sedlmayer 2, Mezei, Erdélyi 1-1