Társoldalunk:

Megint tökéletesek voltak kajakos hölgyeink

A gainesville-i kajak-kenu világbajnokság 500 m-es döntőinek eredményei:
FÉRFIAK:
k-1, világbajnok:
NATHAN BAGGALEY (AUSZTRÁLIA) 1:37.541 p
2. Carlos Perez Rial (Spanyolország) 1:37.961
3. Lutz Altepost (Németország) 1:38.077
...7. Vereckei Ákos (Magyarország) 1:38.987 
k-2, világbajnok:
RONALD RAUHE, TIM WIESKÖTTER (NÉMETORSZÁG) 1:27.974
2. Raman Pjatrusenka, Vagyim Mahnyev (Fehéroroszország) 1:28.954
3. Alvydas Duonela, Egidijus Balciunas (Litvánia) 1:29.205
...7. Kammerer Zoltán, Veréb Krisztián (Magyarország) 1:30.056
k-4, világbajnok:
SZLOVÁKIA (RICHARD RISZDORFER, MICHAL RISZDORFER, ERIK VLCEK, JURAJ BACA) 1:20.409
2. Románia (Vasile Curuzan, Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Nicu Romica Serban) 1:21.353
3. Oroszország (Alekszandr Ivanik, Anatolij Tiscsenko, Oleg Gorobij, Vlagyimir Grusiknyin) 1:21.408
4. Magyarország (Gyökös Lajos, Beé István, Kökény Roland, Horváth Gábor) 1:21.796
c-1, világbajnok:
ANDREAS DITTMER (NÉMETORSZÁG) 1:47.277
2. Makszim Opaljev (Oroszország) 1:47.488
3. Martin Doktor (Csehország) 1:48.030
...9. Kolonics György (Magyarország) 1:51.855    
c-2, világbajnok:
PAWEL BARASZKIEWICZ, DANIEL JEDRASZKO (LENGYELORSZÁG) 1:39.194
2. Szergej Ulegin, Alekszandr Kosztoglod (Oroszország) 1:39.845
3. Silviu Simiocenkcu, Florin Popescu (Románia) 1:40.824
...5. Kozmann György, Kolonics György (Magyarország) 1:41.248
c-4, világbajnok:
OROSZORSZÁG (SZERGEJ ULEGIN, ALEKSZANDR KOSZTOGLOD, ROMAN KRUGLJAKOV, MAKSZIM OPALJEV) 1:31.287
2. Románia (Silviu Simiocencu, Florin Popescu, Mitica Pricop, Petre Condrat) 1:32.022
3. Lengyelország (Adam Ginter, Lukasz Woszczynski, Marcin Grzybowski, Michal Sliwinski) 1:32.185
4. Magyarország (Hüttner Csaba, Fürdök Gábor, Pulai Imre, Novák Ferenc) 1:33.506

NŐK:
k-1, világbajnok:
KOVÁCS KATALIN (MAGYARORSZÁG) 1:48.996
2. Caroline Brunet (Kanada) 1:49.778
3. Aneta Pastuszka (Lengyelország) 1:49.785
k-2, világbajnok:
SZABÓ SZILVIA, BÓTA KINGA (MAGYARORSZÁG) 1:39.984
2. Bonka Pindzeva, Deljana Dacheva (Bulgária) 1:40.937
3. Beata Sokolowska-Kulasza, Joanna Skowron (Lengyelország) 1:41.577 
k-4, világbajnok:
MAGYARORSZÁG (KOVÁCS KATALIN, SZABÓ SZILVIA, VISKI ERZSÉBET, BÓTA KINGA) 1:31.632
2. Lengyelország (Karolina Sadalska, Malgorzata Czajczynska, Aneta Bialkowska, Joanna Skowron) 1:33.573
3. Spanyolország (Maria Isabela Garcia Suarez, Beatriz Manchon Portillo, Jana Smidakova, Teresa Portela Rivas) 1:33.742 

KAPCSOLÓDÓ CIKK