Czink Melinda nyert az 1. fordulóban, s ezzel bejutott a legjobb 16 közé a prágai, 145 ezer dollár összdíjazású salakpályás nőitenisz-tornán.

A viadal honlapja szerint a magyar játékos a hozzá hasonlóan selejtezőből indult horvát Jelena Pandziccsal nézett farkasszemet, s két sima játszmában nyert.

Czink a következő körben a negyedik helyen kiemelt szlovén Katarina Srebotnikkal találkozik, a két teniszezőnek ez lesz az első összecsapása WTA-tornán.

Pliskova (cseh) - Molik (ausztrál) 6:4, 6:4
Pironkova (bolgár) - Ivanova (orosz) 6:1, 7:6 (7-5)
Zakopalova (cseh) - Errani (olasz) 6:1, 6:3

Czink párosban - oldalán a dél-afrikai Natalie Grandinnal - negyeddöntős és várhatóan szerdán lép ismét pályára.

Arn Gréta két játszmában nyert a selejtezőből feljutott, szebb napokat is megélt ausztrál Jelena Dokic ellen, s ezzel bejutott a legjobb 16 közé a marokkói Fesben zajló, 145 ezer dollár összdíjazású versenyen.

A viadal honlapja szerint a magyar játékos a harmadik helyen kiemelt olasz Tathiana Garbin és a kolumbiai Catalina Castano párharcának győztesével találkozik majd a következő körben.

eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Arn - Dokic (ausztrál) 6:4, 6:2

Kiemeltek sikerével folytatódott a 888 ezer euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi viadal. Elsőként David Nalbandian jutott be a nyolcaddöntőbe, a harmadik helyen kiemelt argentin honfitársát, Agustin Callerit búcsúztatta.