Társoldalunk:

Marosinak még két győzelem kell az AusOpen főtáblájához

2010.01.14. 10:30

Marosi Katalin nyert, Kapros Anikó viszont kikapott a hétfőn kezdődő ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjének első fordulójában.

A torna honlapja szerint Marosi csütörtökön 6:2, 6:4-re verte a spanyol Eloisa Compostizo de Andrest, és a folytatásban a svéd Sofia Arvidssonnal találkozik. Kapros ugyanilyen végeredménnyel szenvedett vereséget a 17. helyen kiemelt orosz Kszenya Pervaktól.

Az Australian Open 128-as főtáblájára jutáshoz három győzelem szükséges.

Australian Open, selejtező, 1. forduló:
Pervak (orosz, 17.) - Kapros Anikó 6:2, 6:4
Marosi Katalin - Compostizo de Andres (spanyol) 6:2, 6:4

Az első helyen kiemelt spanyol Tommy Robredo kiesett az új-zélandi Aucklandben zajló, 355 ezer dollár összdíjazású férfi torna csütörtöki negyeddöntőjében.

A negyeddöntőben:
Isner (amerikai) - Robredo (spanyol, 1.) 7:6 (7-5), 3:6, 6:4
Kohlschreiber (német, 5.) - Gicquel (francia) 6:3, 6:1
Clement (francia) - Melzer (osztrák, 6.) 6:2, 7:5
Montanes (spanyol, 8.) - Lammer (svájci) 6:3, 6:3

Az első helyen kiemelt amerikai Serena Williams és az ötödikként rangsorolt orosz Jelena Gyementyjeva jutott be a döntőbe a sydney-i keménypályás verseny 600 ezer dollár összdíjazású női versenyén.

A férfiaknál a hazaiak kedvence, Lleyton Hewitt számára a negyeddöntő jelentette a végállomást, miután kikapott a ciprusi Markosz Bagdatisztól.

nők (600 ezer dollár), elődöntő:
S. Williams (amerikai, 1.) - Rezai (francia) 3:6, 7:5, 6:4
Gyementyjeva (orosz, 5.) - Azarenka (fehérorosz, 6.) 6:3, 6:1

férfiak (485 ezer dollár összdíjazás), negyeddöntő:
Bagdatisz (ciprusi) - Hewitt (ausztrál, 4.) 4:6, 6:2, 6:3
Benneteau (francia) - Mayer (argentin) 6:4, 6:7 (5-7), 6:0
Gasquet (francia) - Starace (olasz) 6:3, 7:6 (9-7)
Fish (amerikai) - Luczak (ausztrál) 7:6 (7-5), 6:2

WTA-torna, Hobart (220 ezer dollár), negyeddöntő:
Medina Garrigues (spanyol, 1.) - Dulko (argentin, 8.)  6:1, 5:7, 6:1
Peer (izraeli, 2.) - Suarez Navarro (spanyol, 5.)  4:6, 7:6 (7-4), 7:5
A. Bondarenko (ukrán, 4.) - Cseng (kínai, 7.) 7:5, 7:5
Errani (olasz) - Flipkens (belga) 6:3, 6:4

A pénteki elődöntőben: Medina Garrigues-A. Bondarenko és Peer-Errani

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK