Stollár Fanny 7:6, 7:6-ra legyőzte a világranglista 14. Jelena Vesznyinát a charlestoni salakpályás tenisztorna második fordulójában, ezzel karrierje legnagyobb győzelmével jutott a következő körbe.

A 18 éves magyar játékos csütörtökön a verseny negyedik kiemeltje, a márciusban Indian Wellsben legjobbnak bizonyuló orosz Jelena Vesznyina ellen nyert két szettben.

Stollár Fanny a torna negyedik kiemeltját búcsúztatta Forrás: Stollár Fanny Instagram-oldala

A 2 óra 6 perces összecsapás mindkét játszmája kiélezett küzdelemben dőlt el. Az első rövidítésében a világranglistán 282. Stollár - akit a rangsorban 268 hellyel előz meg Vesznyina - az ötödik szettlabdáját értékesítve jutott előnyhöz, majd a másodikban a mérkőzésért adogathatott, de öt meccslabdáját nem tudta kihasználni, az újabb tie-breakben viszont már az elsőt beütötte.

A selejtezőből a főtáblára jutó, párosban junior wimbledoni bajnok magyar játékos 13 ászt ütött. A nyolcaddöntőben a lett Jelena Ostapenko lesz az ellenfele.