A budapesti bajnok nyerte a hamburgi tenisztornát

Tennis Hamburg European Open Sports WTA Tour Horizontal TENNIS
dpatop - 22 July 2022, Hamburg: Tennis: WTA Tour, Singles, Women, Semifinals: Zanevska (Belgium) - Pera (USA). Bernarda Pera cheers. Photo: Daniel Bockwoldt/dpa (Photo by Daniel Bockwoldt / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A múlt heti, budapesti viadal amerikai győztese, Bernarda Pera nyerte a hamburgi salakpályás tenisztorna női versenyét.

A világranglistán 81. tengerentúli játékos - aki a magyar fővárosban pályafutása első fináléjában első tornagyőzelmét aratta - a szombati döntőben meglepetésre két szettben jobbnak bizonyult a WTA rangsorában második észt Anett Kontaveitnél, a verseny első kiemeltjénél.

Pera újabb sikerével hétfőtől várhatóan bekerül a legjobb 60 közé a világranglistán, miközben múlt hétfőn még a 130. volt.