Egy-egy gól esett az Internazionale és a Milan mérkőzésén az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A szerdán a Barcelonát 2-0-ra megverő piros-feketék El Shaarawy szép góljával vezetést szereztek, de a második félidőben a beállása után két perccel eredményes Schelotto egyenlített.

Élő közvetítés

Serie A, 26. forduló:
Internazionale - AC Milan 1-1 (0-1)
Inter:
Handanovic - Zanetti, Juan Jesus, Ranocchia, Nagatomo (Chivu, 77.) - Gargano, Cambiasso (Schelotto, 69.), R. Álvarez (Kuzmanovic, 75.) - Guarín - Cassano, Palacio
Milan: Abbiati - Abate, Zapata, Mexes, De Sciglio - Muntari (Ambrosini, 90.), Montolivo, Nocerino - Boateng (Niang, 81.), Balotelli, El Shaarawy (Bojan, 87.)
gól: Schelotto (71.), illetve El Shaarawy (21.)
sárga lap: Ranocchia (34.), Juan (43.), illetve Mexes (12.), Muntari (31.), Montolivo (49.), Zapata (89.)

A Milan ott folytatta, ahol a Barcelona ellen abbahagyta, az első félidőben sokkal jobban voltak a piros-feketék. El Shaarawy szép gólt szerzett 14 méterről, de Balotellinek is voltak lehetőségei, de a parádésan védő Inter-kapus, Handanovic kétszer is túljárt az eszén. Dühében egyszer az új igazolás bele is rúgott a kapufába.

A második játékrészben feljavult az Inter, egyre több támadást vezetett, és végül a második Inter-bajnokiján szereplő Schelotto volt a hős, aki a 69. percben beállt, két percre rá pedig szép fejesgólt szerzett.

A vasárnapi volt a két csapat történetének 294. összecsapása, a Milan ezek közül 111-et nyert meg, míg 78 döntetlen mellett 105 Inter-siker született.

A Milannak a döntetlennel már nyolc mérkőzésen át tart a veretlenségi sorozata a bajnokságban, két pont elvesztése miatt azonban nem lehet elégedett, már csak azért sem, mert nem tudott ellépni városi riválisától.

A meccs összefoglalója:

Nem okozott gondot a Juventusnak a Siena vendégszereplése, a Serie A éllovasa három góllal győzte le a kiesőjelöltet. Hiába egyenlített a Torino a 91. percben a Cagliari otthonában, végül kikapott a hétgólos csatában.

Három hét után kirúgták a Palermo-edzőt

Három hétig sem volt a Palermo vezetőedzője Alberto Malesani, máris menesztették. Helyét elődje, Gian Piero Gasperini veszi át. Maurizio Zamparini, a szicíliai klub elnöke február 4-én küldte el Gasperinit, három mérkőzés után azonban már vissza is helyezte állásába. "Sajnáljuk a döntést, tekintetbe véve, hogy Alberto Malesani kiváló ember és edző" - áll a Palermo vasárnapi közleményében. "Köszönjük, hogy megpróbálta. A jelenlegi nehéz helyzetben ez tűnik az egyetlen életképes lépésnek." A Palermo - amely 26 fordulót követően az utolsó helyen áll az olasz bajnokságban - a tavaly nyáron kinevezett Giuseppe Sanninóval kezdte a szezont, akinek a helyére szeptemberben érkezett Gasperini. Maurizio Zamparini 2002 óta vezeti a szicíliai klubot, azóta a vasárnapi volt a 25. trénerváltása.

Eredmények:
Juventus - Siena 3-0
gól

Atalanta - Roma 2-3
gól
: Livaja (8., 44.), ill. Marquinho (12.), Pjanic (34.), Toroszidisz (71.)

Cagliari - Torino 4-3
gól
: Sau (47. - 11-esből), Conti (75., 92.), Pinilla (87. -11-esből), ill. Cerci (47.), Sztevanovics (54.), Bianchi (91. - 11-esből)

Parma - Catania 1-2
gól: Amauri (87.), ill. Lodi )5.), Keko (44.)

20. Palermo 26 22-39 20

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.