Szalai és Sallai nélkül nyertek csapataik a Bundesligában

1899 Hoffenheim - Werder Bremen Sports soccer Bundesliga Single Ermin Bicakcic (TSG 1899 Hoffenheim)
24 August 2019, Baden-Wuerttemberg, Sinsheim: Soccer: Bundesliga, 1899 Hoffenheim - Werder Bremen, Matchday 2, in the PreZero Arena. Hoffenheim's scorer Ermin Bicakcic cheers over the goal to 1-1. Photo: Uwe Anspach/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
A Hoffenheim Szalai Ádám, míg a Freiburg Sallai Roland nélkül tudott nyerni a Bundesliga 2. fordulójának szombat délutáni mérkőzősein. Az újonc Union Berlin a hajrában tíz emberre fogyatkozva is megmentette egy pontot Augsburgban.

A Szalai Ádámot ezúttal a keretbe sem jelölő hoffenheim hazai pályán az első félidő hajrájában került hátrányba az előző fordulóban a Düsseldorftól hazai pályán simán kikapó Werder Bremennel szemben. Egészen az 54. percig kellett várni, hogy Bicakcic kiegyenlítsen, öt perccel később azonban Ihlas Bebou jóvoltából már náluk volt az előny. A vége mégis döntetlen lett, mert percekkel azt követően, hogy Füllkrug második gólját érvénytelenítette a játékvezető, Oszako kiegyenlített. Az utolsó szó azonban a hazaiaké volt, akik Kaderábek révén megszerezték a három pontot.

A Sallai Rolandot a kispadon kezdető Freiburg már a 3. percben hátrányba került az újonc Paderborn otthonában, de a 40. percre sikerült megfordítaniuk a mérkőzést, majd az utolsó percben biztossá is tették a győzelmet.

A Bayer Leverkusen gyorsan letudta a Düsseldorf elleni meccset, a 39. percben már 3-0-ra vezettek.

A Mainz hazai pályán egy 50 percig tartóelső félidő után 1-1-re állt a Mönchengladbach ellen, hogy aztán a meccs utolsó negyedórájában az Európa-liga-főtáblás 'Gladbach két gyors góllal lezárja a meccset.

Az Augsburgnak egy órára volt szüksége, hogy megtörjen az újonc Union Berlin ellenállását, de a fővárosiak nem adták meg magukat, és a 80. percben egyenlítettek, és a Schlotterbeck piros lapja miatt tíz emberrel lejátszott utolsó perceket is kihúzták kapott gól nélkül.