Az angolok legyőzték a belgákat a Nemzetek Ligájában

fbl Horizontal
England's striker Marcus Rashford (L) shakes hands with Belgium's defender Thomas Meunier after the UEFA Nations League group A2 football match between England and Belgium at Wembley stadium in north London on October 11, 2020. - England won 2-1. (Photo by NEIL HALL / POOL / AFP) / NOT FOR MARKETING OR ADVERTISING USE / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
Az angol válogatott 2-1-re legyőzte otthon a világranglista-vezető belga csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája 3. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A belgák szerezték meg a vezetést az első negyedóra végén Romelu Lukaku büntetőjével, amit a szünet előtt nem sokkal egyenlítettek ki az angolok, ugyancsak egy 11-essel: ezt a héten lovagi címet kapó Marcus Rashford értékesített. Fordulás után jobbak voltak a hazaiak, akik végül Mason Mount megpattanó lövésével nyerték meg a találkozót.

A belgák ezt megelőzően legutóbb 2018 novemberében, Svájc vendégeként kaptak ki, akkor is a Nemzetek Ligájában.

Norvégia a mesterhármast elérő Erling Haaland vezérletével kiütötte Romániát.

korábban: Írország-Wales 0-0
A csoport állása: 1. Wales 7 pont, 2. Finnország 6, 3. Írország 2, 4. Bulgária 1

C divízió:
2. csoport: Észtország - Észak-Macedónia 3-3 (1-1) Örményország-Georgia 2-2 (1-0)
A csoport állása: 1. Észak-Macedónia 5 (6-5), 2. Georgia 5 (4-3), 3. Örményország 4, 4. Észtország 1