Győzött Prágában és csoportelsőként jutott tovább a Milan az Európa-ligában

Square Horizontal
Sparta Praha's Czech midfielder Michal Sacek (R) and AC Milan's Norwegian midfielder Jens Petter Hauge vie for the ball during the UEFA Europa League Group H football match between Sparta Prague and AC Milan in Prague on December 10, 2020. (Photo by Michal Cizek / AFP)
Az AC Milan idegenben 1-0-ra legyőzte a Sparta Prahát az Európa-liga csoportkörének 6., azaz utolsó fordulójában, és ennek, valamint a Celtic hazai, Lille elleni sikerének köszönhetően csoportelsőként jutott a legjobb 32 közé. Ugyanígy tett a BL-selejtezőben a Ferencváros által búcsúztatott Dinamo Zagreb is.

A Serie A listavezetője, az AC Milan a csoportelsőségért lépett pályára Prágában. A Zlatan Ibrahimovic nélkül elutazó piros-feketéknek ehhez győzniük kellett a Sparta ellen, közben pedig szurkolniuk, hogy a Celtic legyőzze a Lille-t. Az olaszok tették a dolgukat és a 23. percben a fiatal, 21 éves norvég csatár, Jens Hauge révén meg is szerezték a vezetést.

A csehek jól játszottak a fordulás után, akadtak helyzeteik is, de Dominik Plechaty kiállítása a hazaiaktól a 77. percben eldöntötte a mérkőzést. A ráadás 2. percében David Karlsson kishíján egyenlíteni tudott, de Ciprian Tatarusanu bravúrral védte a jobb alsóba tartó labdát, így a Milan, ha gyengén is játszva, de nyert, és a csoportot is megnyerte. A Milanban először volt kezdő az El-ben Paolo Maldini fia, Daniel Maldini.

Glasgow-ban a 22. és a 28. perc között váltott leosztásban három gól is született: a BL-seleljtezőben a Fradi által legyőzött skótok vezető találatára két percen belül válaszoltak a franciák, majd újabb négy perc eltetével egy büntetővel visszavették az előnyt a hazaiak. A 71. percben Timothy Weah góljával ismét egyenlítettek a franciák, azonban négy perc elteltével a Celtic harmadszor is megszerezte a vezetést, egyúttal a Celtic első győzelmét jelentő gólt is.

A G csoportban a már korábban továbbjutó angol Leicester City a 12. percben egy nagy védelmi hibát kihasználva a török válogatott Cengiz Ünder bombájával szerezte meg a vezetést a már kiesett görög AEK Athén ellen. Két perccel később Harvey Barnes szerencsés góljával pedig máris eldőlni látszott, és mint később kiderült, el is dőlt a meccs.

A K csoportban Ferencváros által a BL-selejtező harmadik fordulójában búcsúztatott horvát bajnok, Dinamo Zagreb Josko Gvardiol fejesével szerzett vezetést a CSZKA Moszkva ellen, amit még a szünet megdupláztak Mislav Orsic góljával. Fordulás után még mindkét csapat lőtt egy-egy gólt, így a Dinamo magabiztosan nyerte a csoportját.

A már korábban biztos csoportgyőztes Dinamo mellett a másik továbjutó helyért ki-ki meccset játszott a Wolfseberger és a Feyenoord, és félóra elteltével előbbi szerezte meg a vezetést, és mint kiderült ezzal az egy góllal győzelmet és továbbjutást érő második helyet is.

A J csoportban a már biztos továbbjutó Tottenham mérsékelten megerőltetve magát, a második félidő közepén lőtt két góllal verte a belga Royal Antwerpet.

Eredmények, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
G csoport:
Braga (portugál)-Zorja Luhanszk (ukrán) 2-0 (0-0)
gól: Abu Hanna 61. (öngól), Horta 68.
Leicester City (angol)-AEK Athén (görög) 2-0 (2-0)
gól: Cengiz Ünder 12., H. Barnes 14.
A csoport végeredménye: 1. Leicester City 13 pont (14-5), 2. Braga 13 (14-10), 3. Zorja 6, 4. AEK Athén 3

H csoport:
Sparta Praha (cseh)-AC Milan (olasz) 0-1 (0-1)
gól: J. Hauge 23.
piros lap: Plechaty 77. (Sparta Praha)
Celtic Glasgow (skót)-Lille OSC (francia) 3-2 (2-1)
gól: C. Julien 22., C. McGregor 28. (11-esből), Turnbull 75., ill. J. Ikone 24., T. Weah 71.

A csoport végeredménye: 1. AC Milan 13, 2. Lille 11 pont, 3. Sparta Praha 6, 4. Celtic 4