Lewandowski két gólt rúgott, a lengyelek simán legyőzték Andorrát - videó

fbl Horizontal
Poland's forward Robert Lewandowski (L) celebrates scoring the opening goal with his teammates during the FIFA World Cup Qatar 2022 qualification football match Poland vs Andorra in Warsaw, on March 28, 2021. (Photo by JANEK SKARZYNSKI / AFP)
A lengyel labdarúgó-válogatott 3-0-ra legyőzte Andorrát a vb-selejtezők vasárnapi játéknapján. Robert Lewandowski ismét gólt rúgott, a többi nagycsapat is esélyeshez méltóan nyerni tudott.

A lengyel támadó a 30. percben szerezte meg a vezetést jóval esélytelenebb ellenfelével szemben. A Bayern München támadója egy szabadrúgást követő nehéz helyzetet oldott meg sikeresen.

Az 55. percben ismét Lewandowski volt a főszereplő, aki egy felé érkező beadásból elsőre rosszul találta el a labdát, de mivel az elé pattant le, így végül be tudta lőni második gólját.

A hajrában a lengyelek megszerezték harmadik góljukat is. Mivel Lewandowski ekkor már rég nem volta a pályán, ezért a befejező szerepkörben ezúttal Karol Swiderski volt, aki az andorrai kapus lábai között talált utat a labdának a hálóba.

A német válogatott már a 16. percben megszerezte az egyetlen gólját Romániában, ami egyúttal győzelmet is ért számukra. Kai Havertz egy gyors villanással passzolt Serge Gnabrynak, aki könnyű helyzetben kapta a labdát, így nem is hibázott.

Andrea Belotti büntetőből szerzett találatával az olaszoknak is megvolt a vezetés a szünet előtt nem sokkal. A Torino támadója a saját maga által kiharcolt tizenegyest értékesítette a 43. percben.

Miután Roberto Mancini, az olaszok szövetségi kapitánya az utolsó húsz percre négyet is cserélt, a 83. percben sikerült is eldönteni a mérkőzést. A nem sokkal korábban pályára kerülő Manuel Locatelli remekül lőtte ki a kapu hosszú oldalát.

A svéd nemzeti csapatba hosszú idő után visszatérő Zlatan Ibrahimovic Grúzia után Koszovó ellen is gólpasszal jelentkezett az első félidőben. A 39 éves csatár a 12. percben a rá jellemző harciassággal előzte meg az ellenfél kapusát, így Ludwig Augustinssonnak könnyű dolga volt a befejezésnél.

A 35. percben Alexander Isak a koszovói kapus lábai között talált utat a kapuba, megszerezve a svédek második gólját.

A skandinávok a második félidőben is jól játszottak, aminek a 70. percben egy újabb gól lett az eredménye. Sebastian Larsson egy koszovói kezezés után megítélt tizenegyest lőtt a hazai kapuba.

Európai vb-selejtezők, 2. forduló:

B csoport:
Koszovó-Svédország 0-3 (0-2)
----------------------------
gól: Augustinsson (12.), Isak (35.), S. Larsson (70., 11-esből)
piros lap: Berisa (92., Koszovó)

korábban:
Georgia-Spanyolország 1-2 (1-0)
-------------------------------
gól: Kvarachelia (44.), illetve Torres (56.), Olmo (92.)
piros lap: Sengelia (94., Georgia)
Az állás: 1. Svédország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Spanyolország 4/2, 3. Görögország 1/1, 4. Georgia 0/2 (1-3), 5. Koszovó 0/1 (0-3)

C csoport:
Bulgária-Olaszország 0-2 (0-1)
------------------------------
gól: Belotti (43., 11-esből), Locatelli (83.)

Svájc-Litvánia 1-0 (1-0)
------------------------
gól: Shaqiri (2.)
Az állás: 1. Olaszország 6 pont/2 mérkőzés (4-0), 2. Svájc 6/2 (4-1), 3. Litvánia 0/1 (0-1), 4. Észak-Írország 0/1 (0-2), 5. Bulgária 0/2 (1-5)

D csoport:
Ukrajna-Finnország 1-1 (0-0)
gól: Júnior Moraes (80.), illetve Pukki (89., 11-esből)
piros lap: Mikolenko (88., Ukrajna)
korábban:
Kazahsztán-Franciaország 0-2 (0-2)
----------------------------------
gól: Dembélé (20.), Malij (44., öngól)
Az állás: 1. Franciaország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Finnország 2/2 (3-3), 3. Ukrajna 2/2 (2-2), 4. Bosznia és Hercegovina 1/1, 5. Kazahsztán 0/1

F csoport:
Ausztria - Feröer-szigetek 3-1 (3-1)
------------------------------------
gól: Dragovic (30.), Baumgartner (37.), Kalajdzic (44.), illetve Nattestad (19.)

Izrael-Skócia 1-1 (1-0)
-----------------------
gól: D. Peretz (44.), illetve Fraser (56.)
korábban:
Dánia-Moldova 8-0 (5-0)
gól: Dolberg (19., 48., előbbit 11-esből), Damsgaard (22., 29.), Stryger Larsen (35.), Jensen (39.), Skov (81.), Ingvartsen (89.)
Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Ausztria 4, 3. Skócia 2, 4. Feröer-szigetek 1 (2-4), 5. Izrael 1 (1-3), 6. Moldova 1 (1-9)

J csoport:
Észak-Macedónia - Liechtenstein 5-0 (1-0)
-----------------------------------------
gól: Bardi (7.), Trajkovszki (51., 54.), Elmas (62.), Nesztorovszki (82., 11-esből)

Románia-Németország 0-1 (0-1)
-----------------------------
gól: Gnabry (17.)
korábban:
Örményország-Izland 2-0 (0-0)
gól: Barszeghjan (53.), Bajramjan (74.)
Az állás: 1. Németország 6 pont (4-0), 2. Örményország 6 (3-0), 3. Észak-Macedónia 3 (7-3), 4. Románia 3 (3-3), 5. Izland 0 (0-5), 6. Liechtenstein 0 (0-6)

I csoport:
Albánia-Anglia 0-2 (0-1)
gól: Kane (39.), Mount (63.)

San Marino-MAGYARORSZÁG 0-3 (0-1)
---------------------------------
gól: Szalai Á. (13., 11-esből), Sallai (71.), Nikolics (88., 11-esből)

Lengyelország-Andorra 3-0 (1-0)
gól: Lewandowski (30., 55.), Swiderski (88.)
Az állás: 1. Anglia 6 pont, 2. MAGYARORSZÁG és Lengyelország 4-4 (6-3), 4. Albánia 3, 5. Andorra 0 (0-4), 6. San Marino 0 (0-8)