Az első két fordulóban győztes csapatok közül egyedüliként a Győr tudott nyerni vasárnap este a labdarúgó Merkantil Bank Liga harmadik fordulójában.

A zöld-fehérek Csákváron szerepeltek és az első félidőben vezetéshez jutottak, majd a fordulás után gyorsan megduplázták előnyüket. A hazaiak ugyan még a félidő közepén szépítettek, de újabb gólt nem tudtak szerezni.

A fordulót szintén hat ponttal kezdő Szeged és Pécs egyaránt egy ponttal zárta vasárnapi meccsét, előbbi Ajkán, utóbbi Kazincbarcikán ért el gól nélküli döntetlent.

Holender Filip lőtte a Vasas negyedik gólját Forrás: Balogh László/vasasfc.hu

Az élvonalból kiesett Vasas két vereséggel kezdte az idényt, vasárnap azonban némileg kárpótolta szurkolóit: hazai pályán 5-1-re kiütötte a sereghajtó Mosonmagyaróvárt.

Merkantil Bank Liga NB II, 3. forduló:
HR-Rent Kozármisleny - Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0)
Aqvital FC Csákvár-ETO FC Győr 1-2 (0-1)
FC Ajka - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0
Vasas FC-Credobus Mosonmagyaróvár 5-1 (3-0)
Kolorcity Kazincbarcika SC-Pécsi MFC 0-0
BFC Siófok-Tiszakécskei LC 1-1 (0-1)
Nyíregyháza Spartacus FC-Budapest Honvéd 0-0
BVSC-Zugló - Soroksár SC 1-2 (0-0)
Gyirmót FC Győr-Budafoki MTE 1-1 (0-0)

Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 9 pont, 2. Budafoki MTE 7 (4-1), 3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 7 (5-3), 4. Soroksár SC 7 (4-2), 5. Pécsi MFC 7 (2-0)