A Vasas a BVSC otthonában nyert, a Nyíregyháza pedig Balmazújvárosban a vendég Mosonmagyaróvárt győzte le a labdarúgó Merkantil Bank Liga 9. fordulójának szerdai játéknapján.

A továbbra is veretlen nyírségiek Herjeczki Kristóf két találatával győztek, s ötödik sikerüket aratták a másodosztályban.

A fővárosi mérkőzésen a BVSC-nek több nagy helyzete is volt, de az immáron hét bajnoki óta veretlen Vasas előbb az első játékrész végén, majd a következő elején is betalált, ezzel eldöntötte a három pont sorsát. Az angyalföldiek egymás után negyedszer nyertek a Merkantil Bank Ligában.

A játéknap harmadik korai találkozóján a hét közben edzőváltáson átesett Gyirmót - melyet Csizmadia Csaba helyett már Tamási Zsolt irányít - ugyan a 70. percben hátrányba került, de Madarász Márk duplájával a hajrában fordított, így megszerezte szezonbeli első győzelmét.

Az éllovas Győr hajrában szerzett gólokkal 4-2-re nyert a Siófok vendégeként. A vendégek az első félidőben kétszer is vezetést szereztek, de a Balaton-partiak mindkétszer egyenlíteni tudtak. A rendes játékidő utolsó percében aztán Claudio Bumba, majd a hosszabbításban Mamady Diarra lőtt gólt a tizenhatoson belülről, ezzel megszerezve a győrieknek mindhárom pontot. Sikerükkel Antonio Munoz tanítványai maradtak a másodosztályú tabella élén.

Merkantil Bank Liga NB II, 9. forduló:
BFC Siófok-ETO FC Győr 2-4 (1-2)
gólszerzők: Varjas (28.), Böndi (63.), illetve Skvarka (22.), Szépe (34.), Bumba (90.), Diarra (94.)

HR-Rent Kozármisleny - Pécsi MFC 3-0 (1-0)
g.: Kirchner (42.), Tóth Z. (56.), Turi (60.)

Aqvital FC Csákvár-Kolorcity Kazincbarcika SC 0-0

Szombathelyi Haladás-Soroksár SC 2-1 (1-0)
g.: Pintér (21.), Simut (81.), illetve Varga Z. (72.)

Tiszakécskei LC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2-2 (1-1)
g.: Zamostny (18., 11-esből), Kocsis (48.), illetve Bíró (35.), Márkvárt (70.)
piros lap: Márkvárt (82.)

Nyíregyháza Spartacus FC-Credobus Mosonmagyaróvár 2-0 (1-0)
gólszerzők: Herjeczki (20., 54.)
piros lap: Papp Sz. (80., Mosonmagyaróvár)

BVSC-Zugló - Vasas FC 0-2 (0-1)
g.: Tóth M. (40.), Hidi M. (54.)
piros lap: Gergely (65., BVSC)

Gyirmót FC Győr-FC Ajka 2-1 (0-0)
g.: Madarász (78., 81.), illetve Csizmadia (70.)
piros lap: Jagodics (74., Ajka)

Az élcsoport állása: 1. Győr 19 pont (6 győzelem), 2. Nyíregyháza 19 (5), 3. Vasas 17 (5, 20-9), 4. Kozármisleny 17 (5, 15-9), 5. Budafok 16/8 mérkőzés