A csoportelsőségét már korábban bebiztosító Liverpool 2-1-es vereséget szenvedett az Union Saint-Gilloise vendégeként csütörtökön a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek zárófordulójában.

Jürgen Klopp vezetőedző több alapjátékosának pihenőt adott, ők el sem utaztak Brüsszelbe. Szoboszlai Dominik ott volt a kispadon, de nem állt be.

Kikapott a tartalékos Liverpool az utolsó El-mérkőzésén Forrás: Belga via AFP/Laurie Dieffembacq

A Servette - melyben Bolla Bendegúz kezdő volt és a 79. percben cserélték le - súlyos, 4-0 vereséget szenvedett a Slavia Praha otthonában, de már a prágai mérkőzés előtt biztos volt, hogy a G csoportban a harmadik helyen végez.

Az Európa-ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába, ahol közülük valamelyik a Ferencvárossal kerül össze a hétfői sorsoláson.