A gazdasági bűncselekmények legalja a piramisjáték, ami miatt sajtóhírek szerint 4 év fegyházbüntetésre ítélték Magyar Péter barátnőjének édesanyját. Ifjabb Lomnici Zoltán szerint azonban érdekes kérdéseket vet fel nemcsak a 4 év, de a fegyház is – ilyen büntetést ugyanis piramisjátékért nem nagyon szoktak megítélni. Milyen bűncselekmény állhat valójában a háttérben? – erre a kérdésre is válaszol az alkotmányjogász, aki a Kontextus műsorában hosszan elemzi Karácsony Gergely 2019-es kampányának kétes üzelmeit, valamint a háborús helyzetre reflektálva elárulja: megvédenek-e bennünket a nemzetközi egyezmények egy esetleges atomtámadástól.
Mint arról korábban beszámoltunk, összesen több mint 350 millió forint kárt okozott S. Mária, Magyar Péter bizalmasa azoknak az embereknek, akiket évekkel ezelőtt vert át egy országos piramisjáték-hálózatot kiépített bűnszervezet. Négy évet ült fegyházban Magyar Péter gazdasági vezetője piramisjáték miatt, aki nemrég szabadult a börtönből. A Metropol szerint S. Mária ráadásul egy bűnszervezet fontos tagjaként került rács mögé, akik rengeteg embert vertek át és semmiztek ki.
Az elítélt bűnöző Vogel Evelynnek, Magyar élettársának az édesanyja, akit a baloldali politikus sok nyilvános szereplésére magával visz. A négy évet börtönben ülő, nemrég szabadult S. Mária ugyanis a legszűkebb stábba tartozik. Ő kezeli a számlákat, fizeti a beszállítókat, a színpadi technikát, a testőröket, irányítja, kezeli a hirtelen százmilliókkal felduzzasztott közösség pénzügyeit. A színpadra lépés előtt jellemzően vele vált szót utoljára Magyar Péter – emelte ki a Metropol.
Visszatérve a bűnügyre, a Buda-Cash- és a Quaestor-botrányhoz hasonlító piramisjáték szálai egészen a 2010-es évekig és egy, a celebvilágban is jól ismert nagykátai ikerpárig nyúlnak vissza. F. Attila és testvére, illetve az általuk létrehozott, S. Máriát is a soraikban tudó bűnszervezet megszámlálhatatlan embert vert át. Az ikerpár nyolcmilliárd forintot szedett össze jó befektetést ígérve, de alig 1,5 milliárdot fizettek vissza tőke vagy kamat formájában a megtévesztett embereknek. A hálózat tíz–harminc százalékos kamatokkal csábította a befektetőket, amit csak csak néhány embernek fizettek ki.
A bűnszervezet vezetői azért, hogy minél több embert ki tudjanak semmizni, jó közéleti kapcsolataikra is hivatkoztak. Többek között megemlítették egy ismert, befolyásos politikus nevét is, akivel természetesen semmilyen kapcsolatban nem álltak. Sőt az illető politikus jelzett is a hatóságoknak, hogy visszaéltek a nevével, az ügyben indult nyomozás pedig ezután még intenzívebb lett.
Az is kiderült, hogy a bűnbanda tagjai több alkalommal is megpróbáltak külföldre szökni. Terveik között az is szerepelt, hogy az EU fővárosában, Brüsszelben rejtőznek el, S. Mária pedig mindvégig kapcsolatban volt a szervezet vezetőjével az ügyben hozott ítélet szerint.
Az sem mellékes körülmény, hogy Magyar Péter bizalmasa okozta egy károsultra vetítve a legnagyobb kárt, miután egyetlen embertől 108 milliót csalt ki. Hozzátesszük, a Fővárosi Ítélőtábla ítélete szerint a nő összesen 358 millió forint kárt okozott.