Köszönjük a figyelmet, reméljük, önök is annyira élvezték a találkozót, mint mi. Szép estét és jó éjszakát kívánunk!

Óriási meccset játszott a válogatott, és megérdemelten győzte le a horvátokat.

90+5
Itt a vége!

Hölgyeim és uraim, a magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a vb-ezüstérmes horvát csapatot.

90+4

Lovren adja be, a hosszún valahogy Kramarichoz pattan a labda, de egyrészt bődületes luftot rúg, másrészt lesen áll a horvát. egy percet kell kibírni.

90+3

Brekalo beadását Bese fejeli ki, az ismétlést is tisztázzuk, Modric pedig szerencsére egy lövéssel felszabadít.

90

Öt percet hosszabbít a szimpatikus játékvezető - ne kérdezzék, hogy mire, mi sem tudjuk...

87

Mindent egy lapra feltéve támadnak a horvátok, de egyelőre jól álljuk a sarat.

84

Dzsudzsák Balázs helyére érkezik Bese Barnabás, ezzel Marco Rossi is kihasználta utolsó cseréjét.

82

Brozovic taposta meg Szalait, Lovren dühöngött, amiért a játékvezető lefújta a faultot, sárga lapot kapott.

80

Óriási magyar lehetőség maradt ki, bizonytalankodtak a horvát védők, Kalmár az ötösön belül megszerezte a labdát, de a kivetődő Kalinic és Rakitic a gólvonalról tisztázott. Szalainak sem sikerült a kipattanót begyötörnie, Pátkai lövése pedig végül a blokkról jött le.

79

Vida és Orban rúgott össze, mindkettejüket ápolni kell.

77

Azonnal cserélnek a horvátok, Jedvaj helyett Petkovic.

75
Vezetünk!!!

Pátkai Máté valahogy bepöcköli, betuszkolja a szögletet, 2-1 ide! A Vidi középpályása elsőre Leovacba fejelt, másodszor viszont a kapu közepébe karatézta a labdát az ötös bal sarkáról.

2-1
74

Varga futott el a bal szélen és adott középre, szögletre tisztáztak a horvát védők.

71

Megint rátettek egy lapáttal a horvátok, az imént beállt Brekalo nagy kedvvel játszik, többször is zavart okozott már hátul, de szerencsére komoly helyzetig sem ő, sem más nem jutott el.

67

Zlatko Dalic is cserél, a gólszerző Rebic helyére Brekalo érkezik.

65

Marco Rossi változtat, Szoboszlai Dominik helyett Kalmár Zsolt folytatja.

62

Dzsudzsák kapja a meccs első sárga lapját, egy hosszú labdát próbált elérni, ám a fejjel érkező Vida vállát találta el, szét is szakadt a copfos védő meze.

19:18
Egyikükkel sem lenne jó találkozni

Mondjuk, egy sötét sikátorban, mert Kalinic kapus 201 centi magas, Baráth Botond pedig, hát...

Fotó: Mudra László - Origo
59

Szoboszlai veszített labdát a tizenhatosunk előterében, a gyors ellentámadás végén pedig Perisic került nagy helyzetbe, de hála a jó égnek mellé spiccelt. Ezt most megúsztuk.

19:16
Még várunk az első villanásra

De reméljük, hogy még ezen a meccsen látjuk az igazi Szoboszlai Dominikot.

57

Modric és Perisic keverte meg a védelem jobb oldalát, de az utolsó pillanatban szerencsére Pátkai tisztázott.

54

Kádárt kell ápolni, miután ütközött Rebiccel. Az utóbbi percekben a horvát térfélen zajlott a játék, kijöttünk a szorításból.

53

Szalai vívott nagy harcot Lovrennel, a Liverpool védője csak szabálytalankodni tudott a magyar csatárral. Oldalról ígéretes lehetőség.

49

Kissé agresszívebben jöttek ki a második játékrészre a horvátok, gyakorlatilag még nem volt nálunk a labda a szünet óta.

47

Horvát szöglet, amelynek végén Rakitic lőtt messziről, de szerencsére jóval kapu mellé.

46

Folytatódik a mérkőzés, mi kezdjük a második félidőt.

18:59

Két meccs zajlik a magyar-horváttal párhuzamosan. Félidei eredmények:

Izrael-Ausztria 2-1

San Marino-Skócia 0-1

18:55

A mérkőzés előtt az MLSZ elnöke, Csányi Sándor köszöntötte a századossá váló Dzsudzsák Balázst. A kapitány egyelőre méltó módon ünnepli a centenáriumot, igazi vezére, és egyik legjobbja volt az első 45 percben a magyar csapatnak.

45+4

Vége az első félidőnek, szünetben 1-1-re állunk a vb-ezüstérmes horvátok ellen.

45+4

Dzsudzsák a tizenhatos előteréből még egy szabadrúgással próbálkozhatott, de nem tudta meglepni Kalinicet.

45+3

Dzsudzsák beadását középre fejelték a védők, Varga kapásból tüzelt, de mellément.

45

Három perc a ráadás.

18:39
Az egyenlítő magyar találat

Dzsudzsák-Szalai-Gól. Ilyen egyszerű játék ez a foci.

40

Varga Roland jön a megsérült Nagy Dominik helyére, akinek csúnyán felszakadt a bőr a lábán Lovren ámokfutása után.

36

Egészen elképesztő a skót játékvezető - Nagy Dominik léphetett volna ki ziccerben, Lovren azonban lökte, és rá is taposott a bokájára, William Collum szerint semmi nem történt. Annyira nem, hogy a Legia Varsó támadóját hordágyon kell levinni.

34
Ott a magyar gól! Egyenlítünk!

Szalai végre remek labdát kapott, Dzsudzsák volt a feladó, a Hoffenheim támadója pedig éles szögből tüzelt, Kalinic pedig csak beleütni tudott a labdába, hárítani nem.

1-1
18:30
Nem lehet őket elhallgattatni

Egy horvát góllal biztosan nem lehet letörni a magyar tábor lelkesedését:

Nem hagyják magukat a magyar szurkolók

32

Perisic lökte el a lendületbe kerülő Dzsudzsákot a bal szélen, a skót játékvezető sípja azonban érthetetlen módon néma maradt.

30

Kényszerű csere a vendégeknél, Barisic húzódott meg, Leovac érkezik a helyére.

18:28
Százados úrnak jelentjük!

Dzsudzsák Balázst közsöntötték 100. válogatottsága alkalmából. A mieink csapatkapitánya a 108-szoros válogatott Király Gábor, valamint a 102-szeres válogatott Bozsik József után harmadikként érte el a százas határt.

Az MLSZ elnöke, Csányi Sándor köszöntötte a 100. válogatottságát ünneplő Dzsudzsák Balázst

18:24
Gyönyörű élőkép

Az egyik kapu mögötti szektorokban álló magyar ultrák csodálatos koreográfiával adták meg a meccs alaphangulatát.

Forrás: Mudra László
27

Szalait ezúttal egy íveléssel próbáltuk kiugratni, de sajnos ez is hosszúra és pontatlanra sikeredett.

18:21

A vezetés után a horvátok semmit nem kockáztatnak, nyugodtan gurítgatják a labdát. Nem játszunk alárendelt szerepet, ha az utolsó passzok egy picit pontosabbak lennének, lehetne keresnivalónk.

20

Szép magyar akció: Nagy Dominik Kádártól kapott remek labdát a bal szélen, a beadása pedig éppen csak hosszú lett a bevetődő Szalainak.

18:16

Íme, Rebic gólja:

13
Vezetnek a horvátok.

Modric adott be jobbról, Kramaric estében beleszúrt, amely a középen üresen álló Rebichez pattant, aki higgadtan gurított Gulácsi kapujába.

0-1
9

Dzsudzsák sarokkal szöktette Lovrencsicset, aki a jobb szélről befelé törve éles szögből tüzelt, Kalinic szögletre ütötte a kísérletet.

7

Megvolt az első magyar helyzet is, Dzsudzsák szabadrúgását Orbán fejelte le Szalainak, aki az ötösön belül levette a labdát, de kissé elpattant a magyar csatártól, így, mire kapura fordult volna, tisztáztak a hátvédek.

5

Barisic ment el a bal oldalon, Baráth csúnyán elvétette a beadást, amelyen szerencsére Kramaric is meglepődött, és fölé-mellé lőtt.

4

Perisic kavargatott a jobb szélen, majd lőtt messziről, de Gulácsi könnyedén hárította a kapu közepébe érkező próbálkozást.

3

Lovren keveredett előre és érkezett egy beadásra, de szerencsére jóval a kapu fölé fejelt.

1

Elkezdődött a meccs, a horvátok indították útjára a labdát.

17:58

Egy mérkőzést már lejátszottak a csoportunkban, Wales egy korai góllal 1-0-ra legyőzte Szlovákiát, így jelenleg mindkét csapatnak 3 pontja van az E-jelű ötösben.

Wales megverte Szlovákiát

A magyar válogatottat csütörtökön legyőző Szlovákia ezúttal 1-0-s vereséget szenvedett Walesben, a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőinek második fordulójában. A találkozó egyetlen gólja az ötödik percben született, amikor egy jó ütemben megállított walesi támadás után a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC-ben játszó Peter Pekarík elmélázott, Daniel James elvette tőle a labdát, és a kapu jobb oldalába lőtt.

17:55

Az olasz szakember alaposan felforgatta a kezdőt a csütörtöki vesztes mérkőzéshez képest, többek között a 18 éves Szoboszlai Dominik és a 100. válogatottságát ünneplő Dzsudzsák Balázs is ott van a csapatban. A túloldalon természetesen a két legnagyobb sztár, Ivan Rakitic és Luka Modric is a pályán lesz.

Szoboszlai és Dzsudzsák is kezd a horvátok ellen

Marco Rossi alaposan felforgatta a válogatott kezdőjét.

17:50

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Magyarország-Horvátország Európa-bajnoki selejtező, amelyen Marco Rossi csapatának a szlovákok otthonában elszenvedett vereség után mindenképpen szüksége lenne a bravúrra. Kövessék velünk az eseményeket!