Magyarország Magyarország
KözvetítésCsapatok
159

Hétfőn jöhet a mi vb-döntőnk!

19.20-tól Magyarország-Ausztria: a győztes bent marad az elit csoportban! Ne feledjék: várjuk önöket a monitorok elé!

158

Fejes lett a magyar csapat legjobbja

A mieink második gólját ütő csatár, Fejes Nándor lett a magyarok, a két góllal záró Nico Sturm pedig a németek legjobbja.

151

Sturmnak jó vb-je van

Nico Sturm a mai két góljával már 5 találatnál jár, amivel második a vb góllövőlistáján. Ez volt neki a második:

109

Sajnos így állunk 2x20 perc játék után

105

Ha valakinek hiányozna, mutatjuk a második német gólt

Egyáltalán nem volt szép...

81

Öt percig biztosan előnyben leszünk, akárhány gólt ütünk.

79

Videóznak a bírók

Szuber ütközte le nagyon csúnyán Csányi Karolt, a bírók azt nézik, hogy mennyi legyen a német kiállítása.

62

Kapuralövésben jobbak a németek

Abban 15-4-re vezetnek a németek, de, ami fontosabb, hogy a táblán csak 1-0 áll. Azaz még bármi lehet ebből a meccsből. Jöjjön a második harmad!

60

Vége a mérkőzésnek

Sajnos megint megkaptuk a hetest, de ismét megmutatta a magyar válogatott, hogy tud küzdeni, sőt tud jól hokizni is.

59

Sajnos kapunk még egyet

Jonas Müller addig-addig lopakodott a kapunk felé, amíg ki nem lőtte a rövid felső sarkot.

57

Még egy utolsó rohamot kérünk

Igaz, hogy spórolni kell az erővel holnapra, de azért még egy magyar gólt megnéznénk.

56

Egy klassz kép Tamperéből

Forrás: MTI/Illyés Tibor
Így néz ki a játékoskijáró a tamperei hoki-vb-n

54

Hatalmas magyar helyzet!

Sebők Balázs lépett ki egy korongszerzés után, lövését a botossal védte Niederberger, de a pakk a háló tetejére esett, ahonnan még Bartalis próbálta leütni, a lefelé szálló pakkot viszont Moritz Seider egy baseballos mozdulattal eltakarította.

53

Majdnem megleptük a német kapust

Terbócs jobbról leadott lövése majdnem meglepte Niederbergert, de aztán javított a német kapus.

52

Fújjunk egyet

Megpörgették a harmad közepét a fiúk, most egy kicsit mindkét csapat lassít. A németek kevésbé, de de Horváth Dominik szépen fogja Ehl lövését.

51

Azért megmutatjuk a németek gólját

Nem szívesen, de, hát ez van, ezzel a góllal vezetnek a németek 20 percnyi játék után:

50

Eddig hagyták a németek

Korongszerzés után egy villámgyors akció végén Kahun lövi a hatodik német gólt.

49

Itt a második magyar gól!

Fejes Nándor gyönyörűen lőtte ki a rövid felsőt! 2-5 az állás!

48

Most mi is felpörögtünk egy kicsit, ismét jóval kiegyenlíettebb lett a csata a jégen.

46

Egyszer-egyszer azért mi is eljutunk a német kapuig, de Niederberger kapus nem hajlandó hibázni.

46

Ott a szokásos magyar gól!

Egy szép támadás végén Terbócs István közelről volt eredményes!

43

Ez nagyon nagy gól volt

John Peterka lépett ki, majd balról a rövid felső eltalálta azt a pici területet Horváth nyaka-válla és a kapuvas között, ahol befért a korong. 5-0 a németeknek.

42

A német kapu előtt tudtuk tartani egy darabig a pakkott, és ezt is elkönyvelhetjük egy részsikernek.

41

Jöhet az utolsó harmad

És most mi hozzuk el az első bulit.

40

Most már húzzuk ki a végéig

Mindjárt vége a második harmadiknak, jól fog jönni a szünet.

40

Vége a második harmadnak

Ez a játékrész nem sikerült jól, de van még 20 perc, hogy javítson a magyar csapat.

38

Megkapjuk a negyediket is

Közvetlen közelről ismét Nico Sturm volt eredményes. Örül is a rokonság a német szektorban.

38

Előbb Horváth véd, majd Pozsgai blokkol, egyelőre tartjuk az állásainkat.

37

Emberhátrányba kerültünk

Galló ütközte le a cserére korizó német játékost. Két perc magyar emberhátrány...

36

Kettővel vezetnek a németek

Moritz Seider találta be közelről, de a zsűri ellenőrzi a gólt, hogy aztán megadják, így 2-0 a németek javára.

36

Jaj, és ott van a harmadik

A Horváthról ezúttal rossz helyre kijövő korongot Nico Sturm pattintotta be. Nem volt nehéz dolga.

34

Gyönyörű magyar támadás

Amelynek a végén Galló lőhetett, de a német kapus megint a helyén volt. Az álmos első tíz perc utáni kiállítás jót tett a harmadnak, mert felpörgött a meccs.

34

A magyar szurkolók kedvét nem rontotta el a német gól, továbbra is betölti a tamperei csarnokot a Ria-ria Hungária! skandálás.

32

Nagy Gergő kínálta meg egy kemény lövéssel Niederbergert.

31

Nem tudtunk élni az emberelőnnyel

Kiegészültek a németek. Akkor üssünk nekik egyet teljes létszámban.

30

Bartalis kiállítása miatt most a 4 a 4-ben vannak a jégen a csapatok.

28

Sofron lőtt óriási gólt!

De 1-1 helyett botfogásért két percre tőlünk is kimegy egy ember, mégpedig Bartalis.

28

Lövésünk már van

Nagy Gergő vette célba a német kaput, de Niederberger védett.

27

Kettős előnyben a magyarok

Moritz Seider lökött hátulról, irány a pad, mi pedig 5 a 3-ban támadhatunk két percig.

26

Óriási magyar helyzet

Kóger adott óriási passzt, amivel Nagy Gergő ugrott ki, lőtt is, de Niederberger védte a közeli kísérletet.

26

Óriási lehetőség a magyar csapat előtt

Maksymilian Szuber 5 perc + végleges büntetést kapott.

25

Néha, néha megint beszorulunk, de egyelőre állja a sarat a védelem, és egy-egy megindulásunkban is ott van a veszély.

24

Helyre kell tenni a kaput, mert az előbb neki esett a német kapus.

23

MVP! MVP!

Horváth Dominik másodperceken belül védett két óriásit egy bottal, egyet a mammuttal. Eddig ő a meccs legjobbja!

22

Nagy magyar helyzet

Erdély léphetett ki két német között, de csak belepiszkálni tudott a pakkba, erőt már nem tudott tenni a lövésbe.

21

Kezdődik a második harmad

A németek hozták el a bulit, Horváth máris védi Ehl lövését.

20

Bunyó zárja az első harmadot

Galló és a Detroit Red Wings védője, Moritz Seidel látta el egymást egy-két nagy fülessel. Mindketten a büntetőpadon zárják az első és kezdik a második harmadot.

20

Papp Kristóf lövései vezetik fel az utolsó másfélpercet, és most a németeknek kell védekezniük.

17

Jól védekezünk, rendre kiszorítjuk a németeket a mi harmadunkból.

16

Horváth eddig a meccs embere!

A magyar kapus ismét óriásit védett, már nem az elsőt!

14

Meg lehet zavarni a németeket, most például Gallónak sikerült, volt is dolga Niederberger kapusnak.

14
Horváth Dominik még a bemelegítés során

Most Horváthnak kellett résen lennie, de a fehérvári kapus fogta Kahun közeli lövését.

13

Elhozzuk a bulit, Pozsgai egyből lő, de Niederberger megint a helyén volt.

12

Védenie kell a német kapusnak: Niederberger kiejtette Galló lövése után a pakkot, de aztán felszedte Szirányi elől.

9

Majdnem jött a válasz, de Sofron nem jutott lövéshez.

8

Vezetnek a németek

Kicsit rákapcsoltak a németek, de komoly helyzetük még nem volt, aztán egyszer csak egy korongszerzést követően ketten megindulnak, az első lövést még védte Horváth, de Stachowiak már nem kegyelmezett a kipattanóból.

6

Galló lövését blokkolták a németek, pár másodperccel később pedig már Horváthnak kell védenie egy kemény német lövést.

5

Beszorultunk a harmadunkba, sőt a kapunk elé, Ehl lövését kell védenie Horváthnak, és nem tudjuk kiütni a harmadból a pakkot.

4

Óriási kavarodás Horváth kapuja előtt, a végén sikerül elpiszkálni onnan a korongot.

4

Megint Horváthnak kell védenie, az idei BL-döntő MVP-je, Maximilian Kastner próbálkozott.

3

Nem rossz eddig: Szirányi dobja támadásba a csatárokat, Fejes Nándor lépett ki ezúttal a védők közül, de a német kapus hárítani tudott.

1

De miénk az első helyzet! Terbócs lépett ki, és kapura is tudta gyötörni a korongot. Szép megmozdulás volt.

1

Csússzon a pakk!

A németeké az első támadás.

0

Nem ez a legfontosabb meccsünk

Bár a mieink minden meccsen odateszik magukat, azért mindenki tudja, hogy az igazán fontos dolgok holnap este jönnek, amikor a bentmaradásért várhatóan ki-ki meccset vívunk az osztrákokkal.

0

Jöhet a következő erőpróba!

Köszöntjük ismét olvasóinkat! Folytatódik a magyar jégkorong-válogatott vb-szereplése, ezúttal Németország lesz az ellenfél. Tartsanak velünk!

0

A németek most kezdenek belejönni

Mai ellenfelünk három, egyaránt egy gólos vereséggel nyitott az USA, Finn-, illetve Svédország ellen, aztán viszont a dánokat és a franciákat is elintézték, és célba vették a negyeddöntőt érő negyedik helyet.

0

Egy változás a magyar keretben

A sérült Nagy Krisztián helyére Németh Kristóf került a csapatba.

0

A magyar kapuban ezúttal Horváth Dominik bizonyíthat, és volt is már dolga a kapusunknak.