Krajnyák és Dani is hatodik lett a paralimpián

Vágólapra másolva!
Egyetlen magyar sem jutott be a legjobb négy közé a kerekesszékes vívók keddi versenyein a pekingi paralimpián.
Vágólapra másolva!

A negyeddöntőben a tőrözőknél Krajnyák Zsuzsa 15-1-re kikapott a hongkongi Jutól. A párbajtőrözők viadalán Dani Gyöngyit a kínai Jao győzte le 15-12-re, Pálfi Judit a thaiföldi Janától kapott ki 15-4-re.

A tőrözőknél Juhász Veronika már korábban kiesett, mivel mind az öt kvalifikációs találkozóját elveszítette, őt végül a 12. helyre sorolták. Krajnyák és Dani végül a hatodik, Pálfi a nyolcadik helyen végzett.

A magyarok nem várt gyors búcsúját követően Beliczay Sándor, a kerekesszékes vívóválogatott szövetségi kapitánya bejelentette, hogy a pekingi paralimpia után távozik posztjáról. A magyar csapat a játékok és a vívóversenyek szerdai záró napja előtt Szekeres Pál révén egy bronzérmet szerzett, a többiek nem értek el dobogós helyezést.

"A nők szereplése egyértelmű csalódás, tőlük mindenképpen többet vártam, és a hozzáállásuk sem volt megfelelő" - mondta elkeseredetten Beliczay. "Nem látom a kiutat, nincs utánpótlás, az élversenyzőinknek Magyarországon nincsenek vetélytársai."

A női együttes egyetlen érmet sem nyert, a legjobb eredményt Krajnyák Zsuzsa érte el, aki párbajtőrben hétfőn negyedik lett. A szakember elmondta, a Törekvés SE-ben folytatja klubedzői munkáját, de ott is kizárólag a 16-17 évesekkel foglalkozik, akiket a 2012-es londoni játékokra kíván felkészíteni.

"Nem ért váratlanul a hír, de azt tudni kell, hogy Beliczay mester kiváló munkát végzett, nem rajta múlt a vártnál gyengébb szereplés" - mondta az MTI-nek Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke. "Versenyzőink mentalitása nem egyforma, voltak, akik a kvalifikáció megszerzése után is profi sportolóhoz méltóan csak az előttük álló feladatra koncentráltak, de akadtak olyanok is, akik a kvóta birtokában megkönnyebbültek és nem pörögtek fel újra a játékokra, nem voltak annyira koncentráltak, mint a selejtezőkön, ami sajnos az eredményesség rovására ment.

Ez nem feltétlenül a versenyzők hibája, többen Pekingben kényszerültek először arra, hogy az elsőtől az utolsó pillanatig maximálisan koncentráljanak, hiszen itt olyan erős volt a mezőny, amilyennel a mieink máskor nem találkoztak, és a magasabb elvárásokkal nem mindenki tudott megbirkózni. A játékok után minden sportági szakszövetség elkészíti írásos értékelését, a vívóknál ez természetesen elsősorban Beliczay Sándor feladata lesz."

Az MPB-vezető hozzátette: javítani kell a felkészülés rendszerén is. "Nem lehet kampányszerűen, tíz hónap alatt felkészülni a paralimpiára. Egy olyan rendszert kell kidolgozni, amely folyamatosan működik, és akkor is keretet ad a munkának, amikor nincs paralimpia. Munkatársaimmal ezen fáradozunk, mert tudatosan felépített rendszer nélkül nem leszünk többre képesek."