Magyar bravúr, itt a hoki

2014.02.12. 08:37

Miklós Edit minden idők legjobb magyar olimpiai eredményét szállította alpesi síben: hetedik lett lesiklásban, míg az élen holtversenyben nyert Tina Maze és Dominique Gisin. Bemutatkoztak a férfi hokisok, a műkorcsolyázók páros számában pedig kettős hazai siker született. Ez történt szerdán Szocsiban, a téli olimpián.

20.20 |

Vége, mindennek

Véget ért a mai két meccs a férfijégkorong-tornán, Svédország 4-2-re verte Csehországot, Svájc pedig 1-0-ra Lettországot. Ezzel búcsúzunk mi is ma Szocsitól, csütörtökön folytatjuk.

20.18 |

Ez még sokat érhet

Végre van gól a svájci-lett hokimeccsen, néhány másodperccel a vége előtt a svájciak 1-0-ra vezetnek. A svéd-cseh továbbra is 4-2.

20.08 |

Kettős orosz siker a műkorisoknál

A Tatjana Voloszozsar, Makszim Trankov orosz kettős nyerte a párosok versenyét a műkorcsolyázók között.

Az olimpiai bajnok páros

Forrás: AFP/Yuri Kadobnov

A második szintén egy orosz kettős, Hszenija Sztolbova és Fjodor Klimov lett, míg a négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok német Aliona Savchenko, Robin Szolkowy duó a négy évvel ezelőtt Vancouverben rendezett játékokhoz hasonlóan ezúttal is bronzérmes lett.

20.00 |

Hat-nulla

Az utolsó harmad előtt a svéd-cseh meccs 4-2-re áll, míg a másik mai találkozón, a Svájc-Lettország mérkőzésen még nem született gól.

19.54 |

Ez segítette Miklós Editet

A léc és a vax nagyban hozzájárult Miklós Edit bravúros hetedik helyéhez, Stark Márton edző és vaxmester mindegyik sílécnek külön edzésnaplót vezet.

"A verseny után megkérdezte Maria Höfl-Riesch vaxmestere, hogy mit kentem a lécekre. Nagyon jólesett. Végre nekünk is van egy titkunk" - mondta a csíkszeredai születésű sízővel három éve együtt dolgozó Stark, aki hozzátette, nem árulta el a háromszoros olimpiai bajnok, Szocsiban szuperkombinációban győztes német síelő szakemberének az igazat.

További részletek Miklós Edit titkáról és a hátrányos körülményeiről ide kattintva.

19.39 |

Ismeretlen olimpiai bajnok

Egy viszonylag ismeretlen versenyző, az amerikai Kaitlyn Farrington nyerte az aranyérmet a női hódeszkások félcső számában. A címvédő ausztrál Torah bright lett a második, a szintén amerikai Kelly Clark pedig a harmadik.

Farrington az olimpiai bajnok

Forrás: AFP/Franck Fife

19.21 |

Hajrá, párok!

Az utolsó párosok érkeznek a műkorcsolya páros versenyében. Képünkön a kínai Peng Cseng, Zeng Hao kettős látható.

Forrás: AFP/Damien Meyer
19.15 |

Vagy mégsem?

Villámgyors cseh dupla: már csak 4-2 a svédeknek.

18.58 |

Sima

Svédország már 4-0-ra vezet a hokitornán Csehország ellen.

18.40 |

Jöjjön a döntő!

Elrajtolt a női félcső fináléja a hódeszkásoknál. A 12 fős mezőnyben három-három kínai és amerikai, két francia, egy spanyol, egy japán, egy svájci és egy ausztrál snowboardos található.

18.31 |

Gyors svéd dupla

Már 2-0-ra vezet a svéd hokiválogatott a csehek ellen.

18.23 |

Gyors svéd gól

A svédek tíz perc után vezetést szereztek a csehek ellen az olimpia hokitornáján.

18.03 |

Birodalmi lépegetők vs síakrobaták

Hogy mit keresnek a téli olimpián a Csillagok háborújából megismert rettegett birodalmi lépegetők?

17.28 |

A németek megcsinálták

A Világkupa-győztes, az első futamban is leggyorsabb Tobias Arlt, Tobias Wendel páros győzött a szánkó kettesek versenyében. A német egység fél másodperccel előzte meg az osztrák Linger fivéreket. A bronz a lett Sics testvéreké lett.

17.25 |

Az osztrák testvérek feladták a leckét

Az olimpiai bajnok Linger testvérpár nagyon jó futamot produkált, és ezzel átvették a vezetést, az ezüst pedig már biztos nekik, mert már csak a német páros van hátra.

17.22 |

Az osztrákok majdnem felborultak

A Peter Penz, Georg Fischler páros az egyik kanyart elrontotta, annak is örülhettek, hogy fenn tudtak maradni a szánkón, így nem szólhattak bele az éremcsatába, pedig az első futam után a harmadik helyen álltak.

Csalódottan érkeztek a célba

Forrás: AFP/Leon Neal

17.17 |

A lettek bementek 1:40 alá

A lett Andris Sics és Juris Sics az új éllovas a férfi szánkósoknál, 1:39.790 az idejük.

17.14 |

Mulder az első éremhalmozó

A holland Michel Mulder az első, aki két érmet nyert Szocsiban, a gyorskorcsolyázó 500 méteren győzött, 1000 méteren pedig harmadik lett.

17.12 |

Az olaszok csúsztak az élre

Az olasz Patrick Rastner, Ludwig Rieder páros 1:40.039perc alatt ért le a szánkópályán, ezzel átvették a vezetést.