Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
A magyarok közül a 84 kg-os Bárdosi Sándor és a 120 kg-os Branda Gyula van még versenyben.svédországi Haparandában zajló kötöttfogású birkózó Európa-bajnokságon.

A 60 kg-os Bóna László a negyeddöntőben búcsúzott A törökök olimpiai kvótaszerzőjétől, Emik Bünyamintől kapott ki 4-0-ra, és ezzel a nyolcadik helyen végzett.

A 66 kg-os Nagy Balázs egy mérkőzést megnyert, a másodikon viszont megsérült. Nagy az első fordulóban 4-0-ra verte a lett Andrej Afanaszjevet. A második körben a görög Konsztantinosz Azkuleosz 3-0-ra vezetett ellene, amikor 1:19 percnél Nagy sérülés miatt feladta a küzdelmet.

A 84 kg-os Bárdosi Sándor és a 120 kg-os Branda Gyula egy-egy győzelemmel várja a folytatást. Bárdosi a horvát Nenad Zugan ellen kezdett, és magabiztosan 4-0-ra győzött. Az újonc Branda 3-0-ra verte a fehérorosz Andrej Csekovszkit.

A nők versenyében a 72 kg-os Soós Rita 4-0-ra győzött a francia Fany Gai ellen, az 55 kg-os Godó Kitti 4-0-ra kapott ki a svéd Ida-Teresa Karlssontól, a 63 kg-ban Szerencse Mónika 6-0-s vereséget szenvedett a szintén hazai Sara Erikssontól.

A kötöttfogású Eb szombaton folytatódik.