Nem csak a Bozsik-stadionban léptek pályára magyar játékosok, hanem szerte Európában, Dzsudzsák Balázs és a PSV például Bulgáriában vizitált, ahol az eindhoveniek egy félidőt emberhátrányban játszva is nyertek a Cserno More ellen, így kettős győzelemmel kerültek tovább, a válogatott szélső végig pályán volt.
Bredában két magyar érdekeltségű csapat találkozott, és Fehér Csaba lehetett a boldogabb, mert a NAC 4-1-es összesítéssel ejtette ki a Kulcsár Tamás a 77. perctől bevető Polonia Warszawát. Gera Zoltán 78 percet töltött pályán a litván Vetrát otthon is 3-0-ra verő Fulhamban.
Csizmadia Csaba és Szentpéteri Viktor számára véget ért az európai kaland, a Slaven Belupo a norvég Tromsö ellen, a Lahti a belga Bruges-zsel szemben vérzett el. Ami az ebben a körben bekapcsolodó nagyokat illeti: a Hamburg, a Bilbao és a Roma is továbbment, a Farkasok egyenesen lemészárolták a belga Gentet, a triplázó Totti vezérletével 7-1-re nyertek.
A Roma hetese:
Európa Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágók:
APOP (ciprusi)-Rapid Wien (osztrák) 2-2 (1-1, 2-1, 2-1) - hosszabbítás után
továbbjutott: a Rapid, 4-3-as összesítéssel
Legia Warszawa (lengyel) - Bröndby (dán) 2-2 (1-1)
tj: a Bröndby, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
NK Ljubljana (szlovén) - Metalurg Donyeck (ukrán) 0-3 (0-0)
tj: a Metalurg, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel
NAC Breda (holland) - Polonia Warszava (lengyel) 3-1 (2-0)
tj: a Breda, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel
IF Elfsborg (svéd) - SC Braga (portugál) 2-0 (2-0)
tj: az Elfsborg, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel
Galatasaray (török) - Maccabi Netanya (izraeli) 6-0 (2-0)
tj: a Galatasaray, kettős győzelemmel, 10-1-es összesítéssel
Derry City (északír) - CSZKA Szófia (bolgár) 1-1 (0-0)
tj: a CSZKA, 2-1-es összesítéssel
Sigma Olomouc (cseh) - Aberdeen (skót) 3-0 (3-0)
tj: az Olomouc, kettős győzelemmel, 8-1-es összesítéssel
Metaliszt Harkov (ukrán) - HNK Rijeka (horvát) 2-0 (1-0)
tj: a Metaliszt, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel
Odense (dán) - Rabotnicki Szkopje (macedón) 3-0 (0-0)
tj: az Odense, kettős győzelemmel, 7-3-as összesítéssel
Hamburger SV (német) - Randers FC (dán) 0-1 (0-1)
tj: a Hamburg, 4-1-es összesítéssel
AA Gent (belga) - AS Roma (olasz) 1-7 (0-1)
tj: a Roma, kettős győzelemmel, 10-2-es összesítéssel
Austria Wien (osztrák) - FK Vojvodina (szerb) 4-2 (1-1)
tj: az Austria, 5-3-as összesítéssel
Sturm Graz (osztrák) - OFK Petrovac (montenegrói) 5-0 (2-0)
tj: a Sturm, kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel
FC Basel (svájci) - KR Reykjavik (izlandi) 3-1 (1-1)
tj: a Basel, 5-3-as összesítéssel
Young Boys (svájci) - Athletic Bilbao (spanyol) 1-2 (0-1)
tj: a Bilbao, 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
Slovan Liberec (cseh) - FC Vaduz (liechtensteini) 2-0 (2-0)
tj: a Liberec, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel
Lech Poznan (lengyel) - Fredrikstad (norvég) 1-2 (0-2)
tj: a Poznan, 7-3-as összesítéssel
Hapoel Tel-Aviv (izraeli) - IFK Göteborg (svéd) 1-1 (1-0)
tj: a Hapoel, 4-2-es összesítéssel
FC Lahti (finn)-FC Bruges (belga) 1-1 (0-0)
tj: a Bruges, 4-3-as összesítéssel
Lille (francia) - FK Szevojno (szerb) 2-0 (0-0)
tj: a Lille, kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel
Slaven Koprivnica (horvát) - Tromsö IL (norvég) 0-2 (0-1)
tj: a Tromsö, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel
Cerno More (bolgár) - PSV Eindhoven (holland) 0-1 (0-1)
tj: a PSV, kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel
Krilja Szovjetov (orosz) - St Patrick's Athletic (ír) 3-2 (1-0)
tj: a St Patrick, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
MFK Kosice (szlovák) - Szlavija Szarajevo (bosnyák) 3-1 (1-1)
tj: a Kosice, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel
Qarabag Agdam Baku (azeri) - FC Honka Espoo (finn) 2-1 (1-1)
tj: a Baku, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel
FK Szarajevo (bosnyák) - Helsingborgs IF (svéd) 2-1 (1-1, 2-1, 2-1) - tizenegyesekkel: 5-4
tj: a Szarajevo, 3-3-as összesítéssel, büntetőkkel
Crvena zvezda (szerb) - Dinamo Tbliszi (grúz) 5-2 (3-2)
tj: a Crvena zvezda, 5-4-es összesítéssel
FC Motherwell (skót) - Steaua Bucuresti (román) 1-3 (1-0)
tj: a Steaua, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel
PAOK Szaloniki (görög) - Valerenga (norvég) 0-1 (0-0)
tj: a PAOK, 2-2-es összesítéssel, idegenben rúgott góllal
Fulham (angol) - Vetra Vilnius (litván) 3-0 (0-0)
tj: a Fulham, kettős győzelemmell, 6-0-s összesítéssel
Hajduk Split (horvát) - MSK Zilina (szlovák) 0-1 (0-0)
tj: a Zilina, 2-1-es összesítéssel
Pacos Ferreira (portugál) - Bnei Yehuda Tel-Aviv (izraeli) 0-1 (0-1)
tj: a Bnei Yehuda, kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel