Az Arsenal idegenben 2-0-ra verte a Liverpoolt az angol labdarúgó-bajnokságban, így két döntetlen után megszerezte első győzelmét, még a Liverpool továbbra is nyeretlen, és egy pontja van. Podolski és Cazorla egy-egy góllal és gólpasszal zárt. A Manchester United a hajrában fordított az újonc Southampton ellen, a hős Robin van Persie lett, aki a második félidő közepén még elrontott egy büntetőt, de az utolsó percekben két góllal elintézte, hogy Alex Ferguson győzelmet ünnepelhessen 1000. MU-bajnokiján.

A pont nélkül álló Southampton nem tisztelte nagynevű ellenfelét, és a 16 percben Lambert fejese után vezetést szerzett az újonc. Nem kellett sokat várni a MU válaszára, Van Persie kihasználta, hogy a védője elcsúszott Valencia beadása után, majd a mellre vett labdát ballal a hosszúba vágta.

A második félidő eleje ismét a Szenteké volt, Schneiderlin fejesével másodszor is a hazaiaknál volt az előny. A 68. percben Van Persie egyenlíthetett volna, de a tizenegyesnél finoman alábökött a labdának, amit az elvetődő Davis még ki tudott ütni, így maradt a 2-1. Egészen a 87. percig, amikor az előrehúzódó Rio Ferdinand kapufát fejelt, a kipattanót pedig Van Persie bebelsőzte.

Ezzel még nem volt vége, a csattanó is a holland csatáré volt, aki a 92. percben Nani szöglete után csúsztatott a léc alá, megszerezve ezzel 100. Premier League-gólját, egyben a győzelmet a MU-nak. Alex Ferguson pedig duplán ünnepelhetett, nem csak a három pont miatt lehetett boldog, hanem azért, mert sikerrel zárta 1000. unitedes bajnokiját.