Jürgen Klopp örülhet, miután a Liverpool sztárja szörnyű hírt kapott

fbl Horizontal
(FILES) Liverpool's German manager Jurgen Klopp celebrates after his team victory at the end of the English League Cup quarter-final football match between Liverpool and West Ham United at Anfield in Liverpool, north west England on December 20, 2023. Liverpool manager Jurgen Klopp announced the shock decision on January 26, 2024 that he will leave the club at the end of the season. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az egyiptomi labdarúgó-válogatott óriási meglepetésre már a nyolcaddöntőben kiesett az elefántcsontparti Afrikai Nemzetek Kupájáról (ANK), miután tizenegyesek után alulmaradt a Kongói Demokratikus Köztársasággal szemben. A sérülés miatt legnagyobb sztárja, Mohamed Szalah nélkül pályára lépő Egyiptom búcsújával a Liverpool vezetőedzőjének, Jürgen Kloppnak nem kell aggódnia attól, hogy a felépülése után Szalah visszatér a válogatottjához.

A hét tornagyőzelmével az ANK legeredményesebb válogatottjának számító Egyiptom a csoportkörben három darab 2-2-es döntetlent játszott, így csoportmásodikként került a legjobb 16 közé, ahol a szintén három döntetlennel továbbjutó Kongói Demokratikus Köztársaság volt az ellenfele. A Kongói DK Meshack Elia góljával a 37. percben vezetést szerzett, de Mostafa Mohamed az első félidő hosszabbításában büntetőből egyenlített.

A Kongói DK játékosai örülhettek a továbbjutásnak Forrás: AFP/Sia Kambou

A második játékrész és a hosszabbítás gólt nem, csak egy egyiptomi kiállítást hozott, így jöhetett a büntetőpárbaj. Ott aztán a második párban mindkét rúgó hibázott, ezt leszámítva viszont senki, így nyolc pár után 7-7 volt az állás. A kilencedik körben viszont

az egyiptomi kapus, Gabaski felsőlécet lőtt, így az ellenfél kapusa, Lionel Mpasi-Nzau egy magabiztos tizenegyessel továbbjuttatta a Kongói DK-t a negyeddöntőbe.

Ha felépül, így Klopp számíthat Szalahra a Burnley ellen

A legutóbbi Afrikai Nemzetek Kupáján döntős egyiptomi labdarúgó-válogatottból hiányzott a legnagyobb sztár, Mohamed Szalah, akinek a combja a Ghána elleni csoportmérkőzésen sérült meg. Szalahot azóta a klubjánál, Liverpoolban kezelik, ahol Jürgen Klopp vezetőedző korábban úgy nyilatkozott, hogy a tervek szerint az egyiptomi csatár az ANK-döntőre már fitt lesz, és készen áll a visszatérésre. Ebben az esetben

a válogatottjához rendkívül lojális Szalahnak biztosan ki kellett volna hagynia a jövő szombati, Burnley elleni bajnokit is, így viszont a felépülése esetén minden bizonnyal pályára fog lépni

azon a meccsen.

Az ANK nyolcaddöntői közül már négyet játszottak le, a másik négy mérkőzésre hétfőn és kedden kerül sor. A legjobb nyolc között egyelőre a Kongói DK mellett Guinea, Nigéria és Angola biztosította a helyét.