Wimbledoni döntő: Federer-Djokovic (élő)

FEDERER, Roger Wimbledon, 2015. július 10.
Wimbledon, 2015. július 10. A svájci Roger Federer, miután 7:5, 7:5, 6:4 arányban legyőzte a brit Andy Murrayt az angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében Wimbledonban 2015. július 10-én. (MTI/EPA/Gerry Penny)
Cikkünk folyamatosan frissül
Álomdöntőt játszanak a férfiaknál Wimbledonban: az első kiemelt Novak Djokovic és a másodikként rangsorolt Roger Federer találkozik. Tavaly a szerb ötszettes meccsen győzött, most kiderül, vissza tud-e vágni a 17-szeres GS-bajnok svájci klasszis.
16:48
2015. július 12.

Megismétlődik a tavalyi döntő

Ahogy tavaly, úgy idén is Djokovic és Federer vívja a wimbledoni döntőt. Tavaly öt szettben győzött Djokovic.

16:50

Összesítésben a svájci a jobb

Federer és Djokovic eddig összesen 39 meccset vívott egymással, és 20-19-re még a svájci vezet. Djokovic előtt most itt a lehetőség, hogy egyenlítsen.

16:52

Djokovic jóval többet volt a pályán

A tornán játszott hat meccsen Djokovic 784, Federer 598 percet töltött a pályán. A szerb 12,4, a svájci 10 kilométert rohangált eddig.

16:56

Federer rekorder lehet

Federer a londoni GS-tornán vívott mind a tíz elődöntőjét megnyerte, s a verseny történetében ő lehet az első nyolcszoros férfi bajnok.

17:00

Már a pályán vannak

A két játékos már a pályán, perceken belül kezdődik a döntő.

17:07

Amerikai bíró

A 37 éves, teheráni születésű, de amerikai állampolgár Ali Nili lesz a döntő bírója. Ez az első GS-fináléja.

17:10

Federer kezd adogatni

Elég simán nyerte az első játékot, konkrétan nullára, egy olyan szerva volt, amit Djokovic vissza tudott adni.

17:14

Djokovic egyenlít

Federer továbra is elég agresszívan játszik, de csak két pontot tudott nyerni a szerb adogatásánál. 1-1 az állás.

17:17

Lecsapás, aztán come on

Federer nagyon fel van pörögve, támadja a labdákat, jönnek a szervái, a harmadik játékban volt egy látványos fej fölötti lecsapása is, majd egy hangos come on csatakiáltás. 2-1-re vezet a svájci.

17:21

Épphogy kicsúszott az ütés

Djokovic is hozta a második szervagémet, 40:30-nál Federer sarokba szánt ütése centikkel lett hosszú. 2-2 az állás.

17:23

Ez gyors volt

Federer nem sokat vacakolt a harmadik adogatójátékával, nullára hozta, és ezzel 3-2-re vezet.

17:26

Fordulópont lehet

A meccs eddigi leghosszabb labdamenete - 16 ütés - után Federer 0:30-ra alakított az állást, majd három bréklabdához jutott. Djokovic egy remek fogadás után a hálóba vágta a labdát, így Federer elvette az adogatását, és 4-2-re vezet,

17:30

Djokovic visszaveszi

Djokovic felpörgött, két bréklabdája is volt a hetedik játékban, és a másodikat meg is csinálta, egy pazar elütést Federer alig ért el, csak a hálóba tudta kanalazni a labdát. Megvolt a visszabrék, 4-3-ra vezet Federer, de a szerb fog adogatni.

17:33

A szerb odapörkölt

A brék után nagyon simán hozta a szerváját, volt három olyan adogatása, amire rá sem tudott mozdulni Federer. 4-4 az állás.

17:35

Federer is belehúzott

A svájci megint a meccs elején látott játékot vette elő, és nullára hozta az adogatását, 5-4-re vezet, Djokovic a szettben maradásért szervál.

17:41

Zseniális megoldás

Djokovic nagyon magabiztos volt a saját adogatásánál, és egyenlített. Aztán Federer 40:0 után 40:30-ra felengedte ellenfelét, de egy zsenális nyesett rövidítéssel nyerte a gémet, és ezzel 6:5-re vezet.

17:45

Szettlabda!

Federer Djokovic lábához ütött egy tenyerest, a szerb hosszan adta vissza, így szettlabdához jutott a svájci.

17:48

A második is hatástalanítva

Djokovic egy ásszal válaszolt, aztán Federer egy remekül előkészített támadás végén egy szép röptével ismét előnybe került, de a szerb újra egy fogadhatatlan adogatást ütött.

17:49

Óriási ponttal indul a tie-break

Djokovic végül hozta a szerváját, így rövidítés dönt az első szettről. A tie-break első pontja a szerbé, aki elért egy pazar Federer-röptét, és szenzációsan tette vissza a pálya végébe.

17:50

Ez komoly előny

Djokovic a minibreak után hozta a két adogatását, így 3-0-ra vezet.

17:53

Majdnem elesett, mégis övé a pont

Djokovic nagyon összerakta magát a rövidítésre, még úgy is tudott pontot nyerni, hogy mozgás közben majdnem elesett. 5-1-nél cserélték térfelet, ez a szett szinte már zsebben a szerbnek.

17:55

Djokovicé a szett

Federer csak egy pontot nyert a rövidítésben, így Djokovic úgy nyerte a szettet, hogy két játszmalabdát is hárított. A második szettben a szerb kezdi az adogatást.

18:00

Sima az első két játék

A második szett első két játéka nagyon gyorsan lement, mindketten ellentmondást nem tűrően hozták a saját adogatásukat. 1-1 az állás a második szettben.

18:02

Az első szett számai

18:04

Djokovic nagyon határozott

Egy pontot ugyan odaadott Federernek a második szervajátékában, de így is simán hozta, és 2-1-re vezet a második szettben.

18:10

Bréklabdánál nagy mentés

Federer nagyon koncentráltan hozta a saját játékát, és ezzel 2-2-re egyenlített. Az ötödik gémben Federer nagy lehetőséget kapott, mert bréklabdához jutott. De Djokovic egy olyan ütéssel megmentette a helyzetet, amely épphogy a vonalon landolt. Federer ugyan challenge-elt, de a sasszem megmutatta, hogy benn volt a labda.

18:14

Djokovic nem tud hibázni

Egy pazar labdamenet végén egészen kiszorított helyzetből ütött óriási nyerőt, így 3-2-re vezet, és önbizalommal telve ülhet le a pihenőre, hiszen megint nehéz helyzetből menekült meg.

18:20

A statisztika a szerb mellett

Djokovic 13-szor nyerte meg az első szettet Federer ellen, és ebből 12-szer be is húzta a meccset. Most a másodikban 4-3-ra vezet, miután mindketten simán hozták a saját adogatásukat.

18:22

Hátha bejön a pólócsere

Federer a nyolcadik játék előtt a női nézők nagy örömére átvette a pólóját. Meg is nyerte a játékot elég simán, 4-4 az állás, ha így folytatják, megint tie-break lesz.

18:27

Most jön az izgalmas rész

Olyan simán hozzák most a saját adogatójátékukat, mintha nem is a világ legjobbja állna a háló túloldalán. Djokovic 5-4-re vezet, Federer a szettben maradásért adogat.

18:29

Kettőshiba a legrosszabbkor

30:30-ra állt a tizedik játék, Federer pedig elrontotta mindkét szerváját, így szettlabdához jutott a szerb, de elrontotta, hosszút ütött.

18:31

Federer megúszta

Előbb megnyúlva elért egy röptét, amit még Djokovic is megtapsolt, majd a szerb hibázott, így 5-5-re módosult az állás.

18:33

Most a svájcin a sor

A védjegynek számító hatalmas tenyeres, be a vonal mellé, és máris bréklabdája van Federernek. De nem tudja megcsinálni, a hálóba bombázta a labdát.

18:37

A sasszem Federerrel

Djokovic volt előnyben, amikor a svájci egészen hosszan ütött meg egy labdát, amit a szerb csak a hálóba tudott visszatenni. Djokovic kérte a visszajátszást, és labda ha egy milliméterrel is, de rajta volt a vonalon.

18:40

Djokovicé a leghosszabb játék

Federer többször is lehetőséghez jutott, de egyikkel sem tudott élni. Djokovic 6-5-re vezet.

18:45

Jöhet a tie-break!

Djokovic egy nagy mentés után egy könnyűnek tűnő labdát a hálóba püfölt, 6-6, jöhet a rövidítés.

18:47

Gyönyörű fonák Federertől

Djokovic zsinórban három pontot nyerve 3-1-re elhúzott a rövidítésben, de Federer egy kissé szerencsés nyesés után egy gyönyörű fonák kereszttel zárta le a pontot, 3-2-re szépítve.

18:51

Djokovic szettlabdái

Djokovic a vonalra ütött egy nagyon pontos tenyerest, amivel 6-3-ra vezet, három szettlabdája van. Az elsőt a svájci hatástalanítja egy nagy szervával. Aztán a másodikat is, mert a szerb egy maratoni ütésváltás után elrontott egy labdát.

18:54

Federer mekkorát mentett

Egy váratlan ütéssel meglepte Djokovicot, aki előtt ott volt a pálya kinytva, mégis elrontotta a ziccert. 6-6.

18:57

Ki jön ki ebből győztesen?

Federernek is volt szettlabdája, de nem tudott élni vele, aztán Djokovic lehetőségét a svájci annulálta egy nagy szervával. 9-9.

18:59

Könnyű labdát ront Djokovic

10-10-nél Djokovic nagy szerváját Federer mesterien tette vissza, a szerb pedig annyira meglepődött, hogy a könnyűnek tűnő labdát a hálóba püfölte.

19:00

Egy röptével megoldotta

Federernek a saját adogatásánál volt szettlabdája, az első röptét Djokovic még visszaadta, de az ütés pont a kezéhez érkezett, ő pedig ezt simán elintézte. Így 12-10-re nyerte a rövidítést, és 1-1 az állás a szettek terén.

19:05

Djokovic nem zuhant össze

A harmadik szett első játékában egyből két bréklabdája volt, de Federer ezeket ki tudta védeni. Meg is nyerte az első játékot.

19:10

A szerb nagyot harcol

Federer lendületben maradt, bréklabdája volt a 3. szett második játékában, de a szerb nagy harcos, és ezt mostr is megmutatta. 1-1 az állás a harmadikban.

19:15

Itt a nagy sansz Djokovicnak!

Federer koncentrációja egy pillanatra kihagyott, a hálónál olyan labdát rontott, amit máskor mindig beüt, és ezzel elvesztette a saját adogatását. Djokovic a brékelőnnyel 2-1-re vezet a 3. szettben.

19:19

Megjött az eső

Djokovic tette, amit ilyenkor kell, hozta a saját adogatását, miközben az eső elkezdett szemerkélni, de egyelőre nem szakították félbe a meccset. Most viszont már nem szemerkél, szakad.

19:21

Félbeszakad a meccs

Federer még hozta a szerváját, ezzel 3-2-re vezet Djokovic, de az eső miatt leállt a játék.

19:42

Folytatják

20 percre állt csak a játék, 3-2-ről folytatódik, és az előnyben lévő Djokovic szervál.

19:45

134 perce játszanak

Federer élesen tért vissza a szünet után, de Djokovic is nagyon koncentrál, 4-2-re vezet a szerb a harmadikban.

19:47

A színészek megbeszélik

Két teniszlegenda, Chris Evert és Björn Borg közelében ott ül két ismert színész, Bradley Cooper és Hugh Grant a díszpáholyban. De Thierry Henry és Alex Ferguson is megjelent a futballszakma képviseletében.

19:50

Federer nullára hozza

A svájci 5-4-re szépít, most Djokovic következik, hogy kiszerválja a harmadik szettet.

19:53

Lecsapással zárja le

A szerb nem hagyott kétséget afelől, hogy akarja a harmadik szettet, szettlabdánál teljesen kiszorította Federert, aki megpróbálta átemelni, de Djokovic egy látványos lecsapással hozta a harmadik szettet.

19:58

Tombol a lelátó

Federer hozta a negyedik szett első játékát, aztán a másodikban egy nagyon szép ejtéssel próbálta meglepni Djokovicot, aki egy nagy sprinttel odaért. A szerb meg is nyerte végül a második játékot, így a negyedik szettben 1-1 az állás.

20:02

Djokovic a földön

Akkora lendülettel rohant egy labda után, hogy kicsúsztak a lábai, de szerencsére nincs baja, tudta folytatni.

20:05

Fej fej mellett

Federer egy rá jellemző röptével zárta le a negyedik szett harmadik játékát, aztán Djokovic is erőlködés nélkül hozta a saját adogatását. 2-2 az állás, Federer következik.

20:10

Itt a vége?

Djokovic egy szenzációs ritörnnel alapozta meg azt a pontot, amivel elvette Federer adogatását, így a negyedik szettben 3-2-re vezet, és lehet, hogy ezzel el is döntötte a döntőt.

20:13

A vonal is porzott az ásznál

Djokovic 40:0-ra elhúzott a saját szervagémjében, aztán Federer két pontot szerzett, de ennél közelebb nem tudott jönni, mert a szerb bevágott egy hatalmas ászt, aminél még a T-vonal is porzott.

20:17

Federer fárad?

Federer egyre többet rontott, előbb egy kettőshibával, majd egy szélesre ütött labdával hozta nehéz helyzetbe magát, de mindkét esetben megúszta.

20:19

Hiába kapart a szerb

Djokovic nagyon szerette volna eldönteni a meccset egy újabb brékkel, de Federernek segített a nagy szervája, és így 4-3-ra szépített a negyedik játszmában.

20:24

Hatalmas Djokovic-üvöltés

Federer outra ütött egy második szervát, így Djokovic 5-3-ra vezet, amit egy hatalmas üvöltéssel nyugtázott.

20:27

Djokovic Wimbledon bajnoka!

Federer előbb megmutatta, hogy hatalmas sportember, bemondott egy pontot, amit a vonalbíró elnézett, aztán Djokovic két meccslabdához jutott, és az elsőt meg is csinálta egy elütéssel. A szerb így 9. GS-tornáját nyert, ebből harmadszor lett a legjob Wimbledonban. Akárcsak edzője, Boris Becker.