Három rangadó a BL-ben, a lipcsei magyarok a Manchester City ellen

fbl Horizontal
Manchester City's English midfielder Jack Grealish (C right) runs to celebrate scoring his team's fourth goal during the UEFA Champions League 1st round Group A football match between Manchester City and RB Leipzig at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on September 15, 2021. (Photo by Oli SCARFF / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája első fordulójának második napjára több rangadó is jut. Ezek közül talán a legkevésbé a Manchester City és az RB Leipzig összecsapása tartozik, de számunkra mégis az a legfontosabb, hiszen a német csapatban Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőben kapott helyet, míg Szoboszlai Dominik a kispadról vár bevetésre. A végső győzelemre esélyes csapatok közül a Paris Saint-Germain a Messi, Neymar, Mbappé támadó trióval kezdett a Club Bruegge otthonában, míg az Inter az előző idény két vereségéért vágna vissza a Real Madridnak. Egy BL-klasszikust is rendeznek: a Liverpool az AC Milant fogadja az Anfielden. Kövessék velünk a mérkőzéseket!

Mindent egy helyen az Eb-ről

22:28
2021. szeptember 15.

Jó estét kívánunk, tartsanak velünk a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójának második játéknapján!

22:33

22:36

Számunkra a tavalyi döntős Manchester City és az RB Leipzig párharca a legfontosabb: a német csapatban Gulácsi Péter és Willi Orban a kezdőben, Szoboszlai Dominik a kispadon várja a kezdést.

Gulácsi és Orbán a lipcsei csapat két erőssége Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Carmen Jaspersen
22:43

22:45

A BL-újonc Sheriff Tiraspol hazai pályán 2-0-ra legyőzte az ukrán Sahtar Donyeck csapatát, így győzelemmel mutatkozott be a sorozatban.

22:52

A Manchester City katalán edzője (menedzsere) 300. alkalommal ül az angol csapat kispadján.

22:54

Nem is soroljuk a neveket, inkább mutatjuk a felállást:

22:57

Legalábbis, ami a német csapatok elleni BL-mérlegét illeti a City edzőjeként.

23:00

Minden pályán elindultak a mérkőzések.

23:02

Sebastien Haller góljával nagyon hamar előnybe került a holland sztárcsapat Lisszabonban. Az elefántcsontparti csatár egy kipattanót fejelt az üresen maradt kapuba.

23:02

Nathan Ake lépett oda Nkunkunak Angelino beadása után. A holland tulajdonképpen letalpalta a franciát, de sem a játékvezető, sem a VAR nem látott szabálytalanságot.

23:05

Az idén nyáron a PSG-be igazoló hatszoros aranylabdást a vonatkozó rangsorban csak hárman előzik meg.

23:05

A lipcsei Tyler Adamset találta arcon közvetlen közelről a labda, fel is repedt az amerikai fiú ajka, amit gyorsan leápolt az egészségügyi stáb.

23:07

A 7. percben Mahrez beadását vágja ki a lipcseiek spanyol védője.

23:09

A 10. percben Alexander-Arnold tört be a 16-oson belülre, megpattanó lövése utat talált a kapuba. Az angol játékos 2017 óta először talált be a BL-ben. Közben módosították a találatot, Tomori öngóljára.

23:10

Zincsenko és Cancelo tisztázott együttes erővel, majd Angelinón akadt el a City ellentámadása.

23:11

A 9. percben újra Sebastien Haller talált be a portugálok kapujába közvetlen közelről.

23:11

Ferran Torres hasalt el a lipcsei ötös közelében, de szó sincs büntetőről, a spanyol ugyanis lesről indult.

23:14

Szalah büntetőjét védte a Milan kapusa, majd az ismétlést is hárította Maignan. Maradt az 1-0 a Liverpoolnak.

23:14

A City ukrán játékosa Dani Olmót vágta szájba visszakézből.

23:15

14 percet kellett várni az Etihadban az első kaput célzó lövésre, de Dani Olmo kísérlete jócskán a kapu fölé szállt.

23:16

Mbappé passzából Ander Herrera volt eredményes a 15. percben, 1-0-ra vezet a Paris Saint-Germain. A spanyol középpályás már a negyedik gólját lőtte ebben az idényben.

23:17

A 16. percben egy szöglet után a Ake Orban és Nkunku között bólintott közvetlen közelről Gulácsi kapujába, a magyar kapus tehetetlen volt.

23:18

A fiatal holland játékosnak ez volt az első BL-gólja a City színeiben.

23:21

A 22. percben Ryad Mahrez  tekert a tizenhatos bal sarkáról Gulácsi kapujára, de egy fél métert tévedett. Aztán kezezést reklamált Orbannál, de a magyar válogatott védő nem volt szabálytalan.

23:24

A 23. percig kellett erre várni: egy középre adást André Silva lépett át, Nkunku elé került a labda, aki egyből lőtt, de kevéssel elvétette a jobb alsót. A dolog szépséghibája, hogy André Silva lesen avatkozott bele a támadásba.

23:25

Nkunku tartott rá a 100 milliós angol lábára, a City jöhet szabadrúgással.

23:27

A 27. percben a belga válogatott Vanaken megpattanó lövésével egyenlített a hazai csapat.

23:29

De Bruyne cselezgetett nagyon szépen, majd tekert középre jobbról, Mukiele pedig közelről a labda felé mozgó Gulácsival ellentétes irányban a kapuba stukkolta a labdát. A 28. percben 2-0 a Manchester City javára.

23:32

A portugál bajnokcsapat a 33. percben Paulinho góljával farag a hátrányából az Ajax ellen (1-2).

23:36

André Silva egyértelműen lesen kapta a labdát a tizenhatos vonalán, elsőre Edersonba gyötörte, majd a brazilról visszapattan labdát, már bekotorta, de hiába.

André Silva egyelőre nem tudott szabályos gólt szerezni Forrás: AFP/Ronny Hartmann
23:39

Angelino húzta meg a bal szélen, erőből középre lőtte, de Ake kivágta a labdát az érkező André Silva elől. A Lipcsének így be kell érnie egymást követő két szöglettel.

23:39

A 39. percben a holland válogatott Berghuis talált be, 3-1-re vezet Lisszabonban a Sporting ellen az amszterdami együttes.

23:42

Egy gyönyörű összjáték után Rebic okosan helyezett a bal alsó sarokba a 42. percben (1-1).

23:42

A 42. percben addig-addig gurigáztak a lipcseiek, míg végül Forsberg beadását Nkunku fejelte közelről a City kapujába (2-1).

23:44

Szép bal oldali akció után Rebic passzolt önzetlenül középre és Robertson ugyan nagyot mentett, de Brahim Diaz közvetlen közelről a kapuba sodorta a labdát a 44. percben. Két perc alatt megfordítja a meccset az AC Milan.

23:45

Klosterman ért gyanúsan a labdához a lipcsei tizenhatoson belül. Lesz-e City tizenegyes? A játékvezető is megnézi a felvételt.

23:46

Klosterman pedig még egy sárga lapot is kap.

23:47

A 45+2. percben Riyad Mahrez kíméletlenül lövi a labdát a bal kapufa mellé, miközben Gulácsi jobbra vetődött. A szünetben így 3-1-re vezet a Manchester City az RB Leipzig ellen.

2021. szeptember 16.

Ferrán Torres kísérletét magabiztosan fogta a magyar kapus.

00:06

A második félidőt góllal indította Jürgen Klopp csapata. Origi passzából Szalah talált be a 49. percben a Milan kapujába. (2-2)

00:07

A portugálok nem adják fel, Paulinho újabb gólt lőtt a Ajaxnak, bár a találatot éppen a videobíró segítségével elemzik. Végül nem adták meg a gólt, maradt a 3-1-es holland előny.

00:10

Ezúttal az 51. percben Dani Olmo adott középre, Nkunku pedig nagy magányában bólintott a kapu jobb oldalába. City-Leipzig 3-2.

00:12

Ezt láthatták azok, akik kissé lemaradtak a támadástól.

hristopher Nkunku (18) a második fejes gólját szerezte a mérkőzésen Forrás: AFP/Oli Scarff
00:12

A szenzációs formában futballozó Haller már a harmadik gólját lőtte Lisszabonban, eldőlni látszik a mérkőzés.

00:13

Pep Guardiola elküldt melegíteni Gabriel Jesust, amit a manchesteri közönség nagy örömmel nyugtázott.

00:15

Az 56. percben a rekordigazolás Jack Grealish a jobb szélről elindult befelé, kicselezte a védőket, majd tíz méterről védhetetlenül tekert a bal kapufa mellé. 4-2-re vezet a City.

00:16

Jack Grealish egy gólnál és egy gólpassznál jár élete első BL-meccsén.

00:17

Rodri helyett Fernandinho, Bernardo Silva helyett pedig Ilkay Gündogan érkezik a 60. percben.

00:19

A Sporting ellen háromszor is betaláló Sebastien Haller nagy nevekhez csatlakozott.

00:19

Hármat cserél Jessie Marsch: Emil Forsberg helyére érkezik Szoboszlai Dominik, míg Leimer és André Silva helyett Haidara és Yussuf Poulsen állt be.

00:22

A katalán szakember Riyad Mahrezzel ordított úgy, mintha nem a Manchester City vezetne két góllal, hanem a Lipcse hárommal.

00:23

Az elefántcsontparti támadó szédületes formában játszik, az Ajax már 5-1-re vezet a portugál fővárosban.

00:25

Nem, mert Ferran Torres hiába verte meg egy gyönyörű csellel egy kiugratás után, a spanyol csatár néhány centivel lesen volt.

00:25

A csapatkapitány, Jordan Henderson 69. percben lőtt góljával újra Jürgen Klopp csapatánál az előny a Milan ellen.

00:28

A magyar támadó jó 20 méterről lőtt kapura, talán fél méterrel süvített el a felső léc fölött a labda, ami a hálótartóról vágódott vissza.

00:30

A BL történetében csupán két játékos volt, aki négy góllal debütált. A legendás Van Basten és Sebastien Haller.

00:30

Kevin De Bruyne helyére Phil Foden, míg Ferran Torres helyett Raheem Sterling érkezik. Sokat nem gyengült a Manchester City...

Raheem Sterlinget nem könnyű utolérni Forrás: AFP/Martin Rickett
00:31

A 73. percben a fiatal francia támadó, Cristopher Nkunku már a harmadik gólját szerzi! City-Leipzig 4-3.

00:33

Joao Cancelo kapott szép labdát 20-22 méterre Gulácsi kapujától, felnézett, majd a jobb kapufa mellé bombázott. Gulácsinak, ahogy a többi gólnál, ezúttal sem volt esélye hárítani.

00:37

A 79. percben a sárga lapos Angelino rúgott oda nagyon rossz ütemben Joao Cancelónak, amiért megkapta a második sárgáját, egyben a piros lapot is.

Angelinónak is volt már a mainál jobb meccse Forrás: AFP/Oli Scarff
00:40

Stefano Pioli becserélte a 83. percben a Liverpool ellen az ötszörös BL-győztes Paolo Maldini fiát, Daniel Maldinit, aki legendás édesapjával ellentétben nem hátvéd, hanem csatár.

00:41

A német edző és a védő legendából lett olasz klubvezető vidám párosát öröm nézni:

00:43

Rossz helyre passzol egy labdát, utána viszont ment a kapujára törő City-játékos elől.

00:45

Az iménti lehetőségből szöglet lett, ami után egy védőkről lepattanó kapuralövés után Gabriel Jesus kapcsol a leggyorsabban, és közvetlen közelről a léc alá vágja a labdát. A VAR-szobában megnézték, nem volt lesen senki, így 6-3-ra vezet a City.