Az NHL vasárnapi öt találkozója közül mindössze egy hozott hosszabbítást, ezen a Colorado Avalanche 3-2-re verte a Chicago Blackhawks jégkorongcsapatát. A Pittsburgh is kikapott Dallasban, hiába lőtt gólt az elnyűhetetlen Mario Lemieux.

A Colorado Avalanche 3-2-re nyert Chicagóban egy olyan találkozón, amelyet gyakorlatilag kétszer is meg kellett nyernie az együttesnek. A vendégcsapat ugyanis 1-1-es állást követően az 55. percben Sakic révén vezetést szerzett, ám az utolsó öt percet nem bírta ki kapott gól nélkül. Ami még "cikibb": Zsamnov újabb találata három másodperccel a rendes játékidő letelte előtt esett. A hosszabbításban aztán helyre állt a rend, s Alex Tanguay gólja Lavina-győzelmet eredményezett.

Megpróbálkozott a csodával a Mario Lemieux vezette Pittsburgh is, amely az első harmadot követően kétgólos hátrányba került Dallasban, majd Lemieux révén az 58. percben szépített, ám miután levitte a kapust is, a korong elvesztése után Arnottnak nem okozott gondot másodszor is bevenni az üres ketrecet.

A címvédő Detroit Red Wings Pavel Dacjuk vezérletével 5-2-re győzte le a vendég Phoenix Coyotest. A fiatal orosz csatár két-két gólt és gólpasszt ért el, s ez pályafutása eddigi legjobb teljesítménye. A Detroit az utóbbi kilenc mérkőzésén 17 pontot szerzett.

Eredmények:
Washington Capitals - Carolina Hurricanes 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Doig (5:23), Zubrus (48:22)

Detroit Red Wings - Phoenix Coyotes 5-2 (0-0, 3-1, 2-1)
Hull (30:40), Dacjuk 2 (33:03, 45:37), Zetterberg (37:43), Lidström (46:58), illetve Numminen (31:48), Berehowsky (48:54)

Anaheim Mighty Ducks - Atlanta Thrashers 1-4 (0-1, 1-1, 0-2)
Salei (35:51), illetve S. Kozlov (4:47), Kaberle 2 (27:53, 59:59), Bartecko (59:05)

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 2-3 (0-1, 1-0, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után
Zsamnov 2 (27:29, 59:57), illetve Hejduk (16:34), Sakic (55:07), Tanguay (63:38)

Dallas Stars - Pittsburgh Penguins 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)
Lehtinen (12:24), Arnott 2 (17:58, 59:03), illetve M. Lemieux (58:12).