Megalakulna a Magyar Könnyűzenei Múzeum

Vágólapra másolva!
Néhány elszánt fiatal könnyűzenei múzeum létrehozását tervezi Budapesten. A létesítmény átmenetet képezne a Tussaud-galéria és a Piccadilly Rock Circus között, és kísérletet tenne a magyar könnyűzene fellelhető hang-, kép- és tárgyi anyagainak összegyűjtésére és ápolására.
Vágólapra másolva!

A Magyar Könnyűzenei Múzeumért Alapítvány 2001-ben alakult. Célja, hogy megteremtse az anyagi alapokat egy múzeumhoz, mely otthont adhatna a múlt és jelen magyar könnyűzenei élete minden vetületének.

Az épületben viasz-, gipsz-, bronz- és miniatűr szobrokkal állítanának emléket a legnagyobb hatású muzsikusoknak, zenekaroknak Terveznek egy forgószínpadot a sztároknak, ahol a legnagyobbak "fel is léphetnének". Mindezt a harmadik évezred technikai színvonalán, látványos, interaktív elemekkel vegyítve.

Terveik közt szerepel egy minél teljesebb magyar könnyűzenei hangarchívum létrehozása, a hazai zenei élettel foglalkozó ismeretterjesztő kiadványok megjelentetése, fiatal, pályakezdő muzsikusok felkarolása, esetleg segítség a mára elfelejtett művészek esetleges visszatéréséhez. A magyar könnyűzenei élet véleményük szerint olyan szerteágazó, hogy a múzeum repertoárjából nem hagyhatók el a filmek, sőt a színházi előadások sem.

Az alapítvány nagy hangsúlyt fektetne az intézmény programjának élvezetességére, sokszínűségére is. Így lehetőség kínálkozna a látogató kedvenc dala karaokeszerű eléneklésére és rögzítésére is, sőt a tervezők reményei szerint egy számítógépes szimuláció segítségével legkedvesebb koncertünkön is színpadra léphetnénk.

A tárlat fő látványossága a Cirkusz Kino, itt a zenekarok, szólisták "mozgó szobrai adnak koncertet", az illúzió mintegy 20-30 percig tart. A cirkuszterem moziként, színházként és koncertteremként is működik.

Emellett üres stúdiószobák is az érdeklődők rendelkezésére állnak, ahol azok kipróbálhatják az ott található hangszereket, beleénekelhetnek a mikrofonba, sőt, akár felvételeket is készíthetnek, s az elkészült szalagokat haza is vihetik.

A múzeumhoz lemezbolt, étterem és internetcafé is tartozna, emellett benne archívum is üzemelne, melyet a Széchényi Könyvtárhoz hasonlóan köteles példányokkal töltenének fel, így a látogatók meghallgathatnának minden, Magyarországon megjelenő könnyűzenei albumot is.

Az alapítvány munkatársai szerint mindez 170 millió forintból megvalósítható lenne, jelenleg az összeg előteremtésén fáradoznak.


Korábban:
15 éves a Petőfi Csarnok

Gyarapítsa CD-gyűjteményét
az LGT és az Omega albumaival!