A kezdőkörben toporog az MTV és a Viasat

Szeptember 12-én kezdődnek az UEFA Bajnokok Ligája összecsapásai. Az első választás joga az MTV-nél, de a Viasat több meccset sugároz.

A 2006/2007-es idényben 125-ből 112 mérkőzés közvetítési joga a Viasat 3-nál van, azzal a szépséghibával, hogy a heti választékból - három évig - elsőként a Magyar Televízió mazsolázhat, sőt, a döntőt is az MTV adja.

A Viasat 2006 szeptemberétől további technikai újításokkal és Hajdú B. István kommentálásával közvetíti Európa legjobbjainak küzdelmét. Heti két összecsapást adnak le élőben, két meccset felvételről sugároznak, és kétszer gólösszefoglalókkal jelentkeznek. Szeptember 12-én a Chelsea - Werder Bremen megy élőben, majd a PSV Eindhoven - Liverpool felvételről. Másnap este a Manchester United - Celtic mérkőzést élvezhetik a futballrajongók élőben, utána a Milan - Athen lesz látható felvételről. Mivel két hazai tévé is ad BL-meccseket, előfordul majd olyan eset is, amikor egyszerre fut két találkozó.

A Bajnokok Ligája májusi döntőjére egymillió hazai tévénéző kapcsolt rövid időre - akkor még a Viasatra. A mérkőzés legnézettebb időpontjában, az első félidő 22. percében, összesen 628 ezren nézték a közvetítést. A csatorna a főműsoridőben közvetített mérkőzés ideje alatt, a kábeltévével rendelkező 18-49 éves nézők körében elért 24 százalékos közönségarányával, a Viasat 3 a második legnézettebb csatorna volt Magyarországon.