Nem jutott az elődöntőbe a magyar nőikézilabda-válogatott az olaszországi világbajnokságon, miután 30-23-ra kikapott Oroszországtól. Folytatás szombaton az 5-8. helyért az dánoktól vereséget szenvedett osztrákokkal.

Nőikézilabda-világbajnokság, negyeddöntő:
Oroszország - Magyarország 30-23 (15-10)
Merano, 300 néző
vezette: Forbord, Jorstad (norvég)
Oroszország: Bogdanova - Ignacsenko 2, Gyagyecsko 3, Romenszkaja, Verakszo 5, Karejeva 9/2, Goncsarova 2. Csere: Szuszlina (kapus), Csauszova 6/2, Bodnyeva 2, Poltorockaja 1, Muravjova
Magyarország: Pálinger - Balogh 2, Borók 7, Siti B., Pádár 5, Farkas Á. 6/3, Kirsner 1. Csere: Sugár (kapus), Kindl, Pigniczki 1, Siti E. 1, Deli
Hétméteresek: 8/4, illetve 4/3
Kiállítások: 10, illetve 14 perc

Nem sikerült a bravúr, a Mocsai-csapat sima, hétgólos vereséget szenvedett Oroszország legjobbjaitól. A vereség tényénél azonban sokkal rosszabb érzés, hogy az első tíz percet leszámítva esély sem volt a továbbjutásra.

Az is kiderült: az ellenfél nemcsak kézilabda-, de orvostudományban is előttünk jár. A találkozót megelőzően ugyanis mindkét együttesben akadt egy-egy sérült Radulovics és az apró jobbszélső, Ignacsenko személyében. Nos, a gondos kezelések ellenére a magyar válogatott szerb származású átlövője megpróbálkozott a bemelegítéssel, de sem a felugrás, sem az irányváltoztatás nem ment neki, így csak a lelátóról figyelhette a mérkőzést. Nem úgy, mint Ignacsenko, akinek bokasérülését sokkal súlyosabbnak ítélték az orvosok, a szélső mégis játékra jelentkezett. Sőt a bemelegítés során megsérült az oroszok klasszis irányítója, Poltorackaja is, ölben kellett levinni, bokája cipónyira dagadt. Ennek ellenére nemcsak pályára lépett, de gólt is lőtt.

A találkozó az előjelek ellenére remekül indult: Borók hatalmas átlövéssel, Kirsner pedig remek lerohanásból egy perc alatt kétgólos előnyt szerzett, amely Pigniczki buta szabálytalansága és kiállítása után a 3. percre már 3-2-es hátrányba csapott át. Az ellenfél azt is megengedhette, hogy a lábát pihentető Poltorackaja mellett az addigi legeredményesebb Bodnyeva is csak a kispadon üldögéljen, az előny egyre jobban nőtt.

A félidei 15-10 még nem is tűnt volna olyan soknak, de sajnos a második játékrészben sem tudott felnőni a feladathoz az együttes. Farkas Ágnes gyakorlatilag csak büntetőből volt eredményes, Borók lőtt hét gólt, de néha percekre eltűnt, Kirsner és Balogh pedig hibát hibára halmozott a szélen.

Az ellenfélnél viszont a magassági és súlyfölényben lévő belső játékosok, Verakszo, Karejeva és Csauszova brillírozott, megállíthatatlanok voltak, szétzilálták védelmünket. Ahhoz képest, hogy a vb előtt két héttel a Turcsin Kupán csak két góllal kapott ki válogatottunk, most esélye sem volt a győzelemre, így az oroszok 30-23-as győzelme abszolút megérdemelt volt.

Ezzel eldőlt, hogy a csapat az 5-8. helyért folytathatja tovább, szombati ellenfelünk az az osztrák válogatott lesz, amelyet a Nemzetek Kupáján öt góllal vertünk, igaz, akkor két legjobbjuk, Fridrikas és Teodorovic nem játszott. A sors(olás) igazságtalansága, hogy világbajnokság két legjobb csapata, az orosz és a dán már az elődöntőben összefut egymással, a másik ágon Norvégia Jugoszláviával meccsel majd.

Mocsai Lajos: "A magyar válogatott ezen az estén több okból is alulmaradt az oroszokkal szemben. Egyrészt fizikálisan nem tudtuk tartani a lépést a magassági és súlyfölényben lévő ellenféllel szemben. Másrészt ebből adódóan a taktikai elképzeléseinket sem tudtuk megvalósítani. Az első félidő végén ugyan összeállt a védekezésünk, de érthetetlen módon hat labdát is elszórtunk rossz indításokkal."

Jevgenyij Trefilov: "Nagyon jól pörgött a csapatom, éreztük, hogy a meggyengült Európa-bajnok ellen lehet esélyünk. Büszkék vagyunk arra, hogy a világ egyik legjobb együttesével szemben az elődöntőbe kerültünk."