Csökkent az élen álló RC Lens előnye a francia bajnokságban, igaz, mindössze egy ponttal, mert bár a listavezető vereséget szenvedett az Auxerre elleni rangadón, a mögötte álló Lyon csak egy döntetlenre volt képes a Rennes otthonában. A tabella alsó felében izgalmasabb a helyzet, hiszen az utolsó két helyen álló együttes nyerni tudott, az idén menetelő Nantes viszont vereséget szenvedett.

A Lens előnye a forduló előtt már nyolc pont volt, és ha az Auxerre elleni rangadón is nyerni tudott volna a gárda, akkor az aranyérmet akár most is a lens-i játékosok nyakába lehetett volna akasztani. Az Auxerre focistái azonban másként gondolták, és minden bizonnyal edzőjük, Guy Roux egészségi állapotán is javítani szerettek volna, hiszen a tréner csak nemrégen tért vissza a kispadra szívműtétjét követően. A mester azért így is eleget izgulhatott a pálya szélén, hiszen hiába támadott többet az együttese, sokáig 0-0 állt az eredményjelző-táblán, ám a hetvenedik percben jött Olivier Kapo, aki a tizenhatos vonaláról bevette a vendégek hálóját.

A Lyon tehát öt pontra feljöhetett volna a listavezető mögé, de a gárdának végül még a döntetlennek is örülnie kellett Rennes-ben. Noha a vezetést a lyoniak szerezték meg Sonny Anderson révén, ezt követően a Rennes percei következtek: a hazaiak előbb kiegyenlítettek, majd miután a brazil középhátvéd, Edmílson tizenegyest érően szabálytalankodott a tizenhatoson belül (amiért ráadásul még piros lapot is kapott), a vezetést is megszerezték. A tíz emberrel játszó Lyon mindent megmozgatott az egyenlítés érdekében, és ez pár perccel a lefújás előtt Anderson révén sikerült is.

A brazil futballista így már kilenc gólnál tart az idényben, ami nem rossz teljesítmény ahhoz képest, hogy sérülés miatt mindössze 15 meccsen szerepelt.

A kiesés elleni küzdelem is egyre élesebb lesz, szerdán ugyanis a két utolsó helyezett nyerni tudott, ráadásul egyikük, az FC Metz az egyik nagy riválist, az FC Nantes-ot győzte e. A Kanárik ebben az évben még nem szenvedtek vereséget, de most tehetetlenek voltak a metzi rohamokkal szemben.