A férfikosárlabda-bajnokság rájátszának felsőházában az Albacomp, a Körmend és a Falco hazai pályán nyert tizenhét, öt, illetve hat ponttal, a Kaposvár idegenben múlta felül egy hármassal az Atomerőműt. Az alsóházban a Szeged magabiztosan nyert a Sopron ellen. A nőknél a felújított csarnok első derbijén a Szolnok negyvenhat pontos győzelemmel kedveskedett a kilátogató ezer nézőnek.

Férfikosárlabda-bajnokság, felsőházi rájátszás:
Albacomp-UPC - Dombóvári VMSE 88-71 (28-18, 19-22, 19-18, 22-13)
Székesfehérvár, 1500 néző
vezette: dr. Valovics, Vétek
Albacomp: Csirke 2, Boros 2, Williams 33/9, Báder 24, Góbi 23. Csere: Matus -, Bencze 4, Trinucs -, Shannon -. Edző: Sterbenz László.
Dombóvár: Puskás 7, Jovanovics 12/3, Lee 29/15, Vavra -, Riley 7/3. Csere: Panta 6, Bódi 8/6, Vojvoda 2. Edző: Déri Csaba.

A vidámpark ciklonja lankás kéjutazás ahhoz képest, amilyen hullámvasútra az Albacomp ült fel ebben a szezonban. A fehérváriak olykor egy meccs két félidejét vesztik el, illetve nyerik meg tizennyolc ponttal (a Paks ellen), máskor két találkozó között mennek át magyarázhatatlan formahanyatláson, vagy javuláson. Egy hete a Szolnokot verték, rá három nappal hatalmas zakót kaptak Körmenden - ezek után ember nem volt a fehérvári csarnokban, aki megjósolta volna, hogy a legjobb nyolc között a nagyokat rendre megszorongató Dombóvár ellen mire lesznek képesek.

A vendégek felelősség nélkül, felszabadultan játszhattak, hiszen a nyolc közé kerüléssel már elérték eddigi legnagyobb sikerüket. S miként korábban Pakson és Szolnokon, az Alba otthonában is bátran kezdtek, más kérdés, hogy ehhez nem járult pontosság. Így aztán a lepattanókból indított gyors támadásokból könnyű kosarakat szerzett az Albacomp, ráadásul a hazaiak centerfölényükkel is jól éltek. Nagyon hamar tíz pont lett a különbség, és meg is maradt az első negyed végéig. Már ekkor kialakult a tendencia: a fehérváriak kosarait Báder, Williams és Góbi szerezték - hárman nyolcvanat dobtak a nyolcvannyolc hazai pontból!

A túloldalon a második negyedben kezdett el tudásához méltón kosarazni Lee, szorosabb is lett az állás. Néhány csere is megbontotta a jól teljesítő hazai kezdőötöst, de hogy egyenlít a Dombóvár, arra kevesen számítottak. Pedig ez történt, igaz, 38-38 után sokáig megint nem találtak be Vavráék. A második negyedet mégis megnyerték, és szünetben csak héttel maradtak el a visszaeső Albacomptól.

Sőt, 4-0-lal indították a harmadik tíz percet, s ekkor úgy tűnt, Fehérvárott is vért izzadhat a hazai csapat a tolnai "kicsik" ellen. De az összerendeződött Alba-kezdőötös visszavette a kezdeményezést, és a meccs végéig már nem is adta ki a kezéből. Báder és Góbi ezúttal korlátlan úr volt a palánk alatt, a rajtuk elkövetett sok fault miatt pontozódott ki a Dombóvár két centere is, ez pedig már előrevetítette a végjátékot. Némi indulatoskodás után (technikai Déri edzőnek, majd a Puskással kakaskodó Williamsnek, illetve egy vendégszurkoló kivezetése) a meccs visszatért addigi békés medrébe, különösebb izgalmak nélkül. A két amerikai látványos pontcsatáját a hazaiak nehéztüzére nyerte, de Lee-t érheti a legkevesebb szemrehányás dombóvári részről, ha lett volna legalább egy, hasonlóan eredményes és jó játékot produkáló társa, szorosabb csatában gyűjthette volna be a kötelező győzelmet az Albacomp.

Marc Körmend - MOL Szolnok 80-75 (24-20, 22-19, 21-17, 13-19)
Körmend, 2500 néző
vezette: Váradi, Márton.
Körmend: Németh 5/3, Madison 28/6, Trummer 9/6, Mujanovics 13/6, Edmonson 13. Csere: Zsebe 12/3. Edző: Patonay Imre.
Szolnok: Maljkovics 13/9, Vukicsevics 11, Pavlovics 17/6, Orosz 16, Lapov 11. Csere: Mérész -, Trepák 9. Edző: Goran Milkovics.

0-6-al indult a derbi, amit a hazaiak két triplával egalizáltak, villámgyorsan. Szoros küzdelem alakult ki, ám a hazaiak kezében volt a karmesteri pálca. Németh István a hetedik percben egy sikeres tripla után rosszul ért földet, bokáját fájlalva hagyta el a pályát, sőt a későbbiekben sem tudott visszaállni. Madisonra hárult így a feladat, már ami az irányítást illeti, komolyabb előnyt azonban sokáig nem sikerült kicsikarniuk a körmendieknek. A Tisza-partiak agresszív, olykor durva védekezéssel próbáltak meg operálni, ez azonban eredményt nem hozott, igaz, ápolásból volt bőven.

Fordulás után Lapov reklamálásért ezen a találkozón is kiharcolta magának a technikai hibát, sőt Madison betörései és Trummer triplája is a gyűrűben landolt, kialakítván az első tízpontos körmendi előnyt. Tovább fokozta a hazai előnyt, és persze a szurkolók hangulatát Madison dudaszó pillanatában dobott közel félpályás triplája. Az utolsó felvonásra fáradni látszottak Patonay Imre tanítványai, három pontig fel is zárkóztak Pavlovicsék, ám sorsdöntő pillanatokban rendre eladott labdákkal végződtek próbálkozásaik. "Isti" kiválását nagyon megérezve győzött az így is jobb játékerőt képviselő Marc Körmend.

Falco KC Szombathely - Debreceni Vadkakasok 89-83 (25-20, 22-23, 21-10, 21-30)
Szombathely, 700 néző
vezette: Harsányi, Török.
Falco: Kálmán 22/6, Gráczer 8, Pankár 14, Wiley 24/9, Tarle 17. Csere: Dénes -, Borszéki 2, Henrik 2, Sallay 2. Edző: Zsoldos András.
Debrecen: McDaniel 8, Halm 5/3, Ridl 20/3, Gémes 30/6, Rucker 18. Csere: Ádám 2, Lakatos -, Csaplár Nagy A -, Tóth -, Bacsa -. Edző: Sterbenc Tamás.

A bokasérüléssel bajlódó Alexe nélkül, azonban a műtétje után felépült Dénessel a kispadon állt fel a Falco. A játék irányítása azonban kezdetekben a vendégek kezében volt, el is húztak a Vadkakasok 18-10-re. Aztán jött Zsoldos András első időkérése, és mindjárt megváltozott minden: Wiley vezérletével félelmetes iramot diktálva szórták a kosarakat a sárga-feketék, ami 15-2-es futamot eredményezett, röpke három perc alatt. A tizenharmadik percben egy palánkkal történt ütközést követően megsérült a debreceniek irányítója, McDaniel, akinek kiválása súlyosan érintette a Sterbenc-alakulatot.

Fordulás után a támadások hatékonysága mellett a védekezésben is jeleskedtek Kálmánék, így a harmadik negyedben csupán tíz pontig jutott a Debrecen. Nem úgy a záró etapban, igaz, a vendég kosarak többsége akkor esett, amikor a találkozó végkimenetelét már sejteni lehetett. A letámadás megzavarta a hazaiakat, Gémes pedig sorozatban szórta a pontokat. Ám ekkor már lefutott volt a parti, s így újfent győzött a Falco.

A felsőház negyedik szombati meccsén:
Atomerőmű - Kaposvár 84-87 (16-17, 23-23, 24-15, 21-32)

Alsóházi rájátszás:
Naturtex-Szedeák - SMAFC 109-78 (24-20, 24-19, 30-15, 31-24)
Szeged, 800 néző
vezette: dr.Vígh, Kóthay
Szeged: Deák 18/9, Elliott 13, Green 29/6, Pávlicz 4, Tanács 2. Csere: Nyilas 9/3, Balogh 9/3, Drahos 3/3, Kiss 7/3, Molnár 15/3. Edző: Bonifert Domonkos
Sopron: Mogyorósy 17, Palotai 6/6, Pojbics 5/3, Rasic 26/3, Vavra 10. Csere: Csátaljai 1, Kotlik -, Bausz -, Mike 6, Zsirai 7. Edző: Horváth József

Meglehetősen álmosan kezdett az újonc Szeged a mindig veszélyesnek tartott soproni egyetemisták ellen. Ennek eredményeként az első percekben még a vendégek oktattak, ám Green és Deák vezetésével gyorsan fordított a hazai csapat. A szünetig döcögött a szegedi szekér, ám a fordulás után már rendesen megiramodott, főleg a fiatal "csikóknak" köszönhetően. Bonifert mester a hajrában pihentette kezdő ötösét, a fiatalok pedig éltek a lehetőséggel. Látványos játék, szellemes megoldások jellemezték az utolsó tíz percet, és végül biztosan szerezte meg a Szedeák a papírforma-győzelmet.

Bonifert Domonkos (Szeged): "Az első félidő lélektelen játékáért megkapták a fiúk a szünetben a magukét, örülök, hogy a folytatásban mindenki élt a lehetőséggel."

Horváth József (Sopron): "A Szedeák más ritmusban kosárlabdázik, és ezt mi nem bírtuk végig."

Nőikosárlabda-NB I, A csoport:
Szolnoki MÁV-Coop SE - Nagykanizsai MÁV-NTE 90-44 (22-13, 23-13, 28-8, 17-10)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1000 néző
vezette: Ádám, Király.
Szolnok: OWENS 9/9, CSONTOS 7, Szőke 15, Farmer 13, PEROVICS 33. Csere: Hegedűs 4/3, Bujdosó 2, Hofmann P. 5/3 Szabó 2, Németh. Edző: Palkovits Tamás.
Nagykanizsa: Tahi 7/3, Góber 3/3, Tubics 2, Joó 5, Antalovics 12. Csere: Toma 7/3, Szélessy 6., Hofmann O. 2. Edző: Kovács Nándor.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 15-5, 8. p.: 18-8, 16. p.: 30-19, 25. p.: 60-30, 36. p.: 77-38

A mérkőzés a csarnokavató ünnepség miatt késve, fél kilenckor kezdődött. A vasutascsapatok rangadóján Bajnai Gábor, a MÁV Rt. vezérigazgató-helyettese végezte el az első feldobást. Perovics szórta be a találkozó első kosarát, és ezzel avatta fel az újjáalakított csarnok gyűrűjét. A folytatásban rendre a jugoszláv center bizonyult eredményesnek a palánk alól. Egyébiránt a nagy magassági és súlyfölényben lévő hazaiak könnyedén gyűjtögették pontjaikat. A szolnokiak közül különösen Csontos adott használható labdákat társainak, akik gond nélkül értékesítették a ziccereket. Ám nemcsak közelről, hanem távolról is többször eredményesek voltak a kék-sárgák, például Owens a szünetig három triplát dobott.

A szünet után nemcsak a támadásban, hanem védekezésben is remekeltek a hazaiak, ugyanis a harmadik harmadban mindössze két mezőnykosarat engedélyeztek a kanizsaiaknak. A zárónegyed is a szolnoki fölény jegyében telt el, látványos találatokkal növelték előnyüket Perovicsék, s könnyed győzelmet arattak.

Palkovits Tamás (Szolnok): "Örülük, hogy a város szép sportcsarnokának első tétmérkőzésén sikerült jól kiszolgálnunk lelkes közönségünket."

Kovács Nándor (Nagykanizsa): "Ellenfelünk maximálisan kihasználta fizikai fölényét."