Még idényeleji formának is túlzás nevezni azt a produkciót, amellyel a Kispest-Honvéd és a Dunaferr labdarúgócsapata előrukkolt a Borsodi Liga 18. fordulójának nyitómérkőzésén. A győzelmet végül a hazaiak Sasu találatával szerezték meg.

Borsodi Liga, 18. forduló:
Kispest-Honvéd - Dunaferr 1-0 (0-0)
Bozsik-stadion, 5000 néző
vezette: Juhos
gól: Sasu (60.)
sárga lap: Pandur (55.), illetve Rozsi (10.), Zsók (79.)
Kispest-Honvéd: Tóth - Dubecz, Pandur, Filó (Takács, 66.) - Mracskó, Erős K., Hrutka - Bárányos (Erős G., 85.) - Torghelle, Sasu, Hercegfalvi (Borgulya, 65.)
Dunaferr: Deli - Zsók, Vaskó, Pintér, Rozsi - Klement - Nikolov (Rompos, 78.), Medic, Lengyel, Buzás (Csehi, 79.) - Drobnjak (Lajtos, 85.)

A Borsodi Liga állása és mesterlövészei/sport/magyarfoci/20030307aborsodi.htmlSzombat esti láz az Üllői úton/sport/magyarfoci/20030307szombat.htmlKevesen várják a magyar futballrajtot/sport/magyarfoci/20030306kevesen.htmlKi nyeri a Borsodi Ligát?http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=47640

Aki nagyon várta, annak csalódást okozott, aki viszont nem szereti a magyar labdarúgást, csupán dühösen legyintett a mérkőzés láttán. A Borsodi Liga idénnyitója siralmas játékot, csapnivaló produkciót hozott, gyakorlatilag az első félidőben Hrutka fejesén kívül nem is akadt említésre méltó esemény.

A második játékrészben a 60. percben esett az egyetlen gól: Bárányos előre ívelését Sasu mesterien kezelte le - a szépséghiba, hogy valóban kézzel -, s a kimozduló Deli mellett a kapu bal oldalába helyezett (1-0). Három perccel később Nikolov még egyenlíthetett volna, ám Tóth biztosan hárított.

Maradt az 1-0-s végeredmény, amellyel a Kispest elkerült az utolsó helyről.

Őze Tibor, a Kispest vezetőedzője: "Azt kaptam, amit vártam: győzelmet és egy nem teljesen összeállt csapatot. Várható volt, hogy nem leszünk még a csúcson."

Gálhidi György, a Dunaferr szaktanácsadója: "Mindkét félidőben mást játszott a csapatom, az elsőben nyújtott játékkal elégedetlen voltam. Sok hibával, lassan futballoztunk."