Nagy meglepetésre már az első fordulóban kiesett James Blake a floridai Delray Beach-en zajló 380 ezer dollár összdíjazású férfitenisz-tornán, az amerikai játékost a 19 esztendős, élete első ATP-mérkőzését nyerő orosz Teimuraz Gabasvili búcsúztatta három szettben. Ugyancsak búcsúzott a negyedik helyen kiemelt francia Cyril Saulnier is.

Élete első centerpályás mérkőzésén nem kisebb ellenfelet, mint az amerikai James Blake-et győzte le Teimuraz Gabasvili, a 19 éves orosz teniszező 4:6, 6:2, 6:2-re nyert a Millennium International Tennis Championships elnevezésű Delray Beach-i torna első fordulójában. Gabasvili következő ellenfele az első kiemelt Vince Spadea lesz.

"Nagyszerű érzés, hogy életem első győzelmét értem el ATP-tornán, ráadásul olyan neves játékos ellen, mint Blake. Amikor elkezdtem a mérkőzés, nagyon idegesen játszottam, nyomasztott az ellenfél és a torna nagysága" - nyilatkozta az orosz tehetség.

A nyolcadik helyen kiemelt Németh Virág az első fordulóban búcsúzott a 75 ezer dollár összdíjazású olaszországi női tenisztornán, Ortiseiben. A vereség azért is fájó, mert a magyar játékos tavaly ugyanitt döntős volt. Némethet az észt Ani verte 6:3, 6:3-ra.